Language of document :

2012 m. lapkričio 16 d. pareikštas ieškinys byloje ZZ prieš Komisiją

(Byla F-142/12)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovas: ZZ, atstovaujamas advokatų B. Cambier ir A. Paternostre

Atsakovė: Europos Komisija

Ginčo dalykas bei aprašymas

Panaikinti Komisijos sprendimą dėl ieškovo prašymo pripažinti jo ligos kilmę profesine, kurį pateikė pagal Pareigūnų tarnybos nuostatų 73 straipsnį, pagal kurį jam numatomas 20 proc. dalinis nuolatinis invalidumas ir nustatoma stabilizavimo data - 2010 m. vasario 25 d., bei atlyginti jam padarytą neturtinę ir turtinę žalą.

Ieškovo reikalavimai

Pripažinti Komisiją atsakinga už protingo termino pažeidimą ir įvairius pažeidimus, kuriuos ji ir jos organai padarė jam pagal Pareigūnų tarnybos nuostatų 73 straipsnį pateikus prašymą pripažinti jo ligos kilmę profesine.

Panaikinti 2012 m. sausio 11 d. ir rugpjūčio 7 d. Paskyrimo tarnybos sprendimus.

Priteisti iš Komisijos ieškovo ir jo šeimos naudai 100 000 eurų, skirtą atlyginti neturtinę žalą, kuri jam konkrečiai buvo padaryta neatsižvelgiant į jo ligą.

Pripažinti Komisiją atsakinga už įvairius pažeidimus, kuriuos ji ir jos organai padarė, dėl kurių ieškovo sveikatos būklė sutriko, liko sutrikusi ir prastėjo, ir priteisti išmokėti ieškovui 1 798 650 eurų sumą jo turtinei žalai ir 145 850 eurų neturtinei žalai bei įvairioms išlaidoms atlyginti; ši bendra suma gali būti sumažinta iki 268 679,44 euro, kurie jau buvo išmokėti ieškovui pagal Pareigūnų tarnybos nuostatų 73 straipsnį.

Priteisti iš Komisijos sumokėti 12 % palūkanas dėl visų minėtų sumų, pradedant skaičiuoti nuo 2004 m. lapkričio, - nuo šios datos ieškovo skundas Pareigūnų tarnybos nuostatų 73 straipsnį galėjo būti išnagrinėtas.

Priteisti iš Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

____________