Language of document :

2012 m. sausio 31 d. pareikštas ieškinys byloje Uspaskich prieš Parlamentą

(Byla T-84/12)

Proceso kalba: lietuvių

Šalys

Ieškovas: Viktor Uspaskich (Kėdainiai, Lietuva), atstovaujamas advokato Aivaro Raišučio

Atsakovas: Europos Parlamentas

Reikalavimai

Ieškovas Bendrojo Teismo prašo:

panaikinti 2011 m. gruodžio 1 d. Europos Parlamento sprendimą Nr. P7_TA(2011)0541 dėl prašymo ginti ieškovo imunitetą,

patenkinti 2011 m. balandžio 11 d. ieškovo prašymą atnaujinti Generalinio prokuroro prašymo atšaukti imunitetą svarstymą,

apginti ieškovo imunitetą,

priteisti ieškovui 10 000 eurų žalos atlyginimą,

priteisti iš atsakovo bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdamas ieškinį ieškovas remiasi penkiais pagrindais.

Pirmasis ieškinio pagrindas susijęs su teisės į ankstesnio sprendimo persvarstymą paaiškėjus naujiems faktams, sukeliantiems fumus persecutionis prezumpciją, pažeidimu.

Antrasis ieškinio pagrindas susijęs su teisės į nešališką prašymo svarstymą pažeidimu, antrojoje byloje dėl imuniteto gynimo pranešėju paskyrus tą patį asmenį.

Trečiasis ieškinio pagrindas susijęs su teisės į gynybą ir teisingą reikalų tvarkymą pažeidimu.

Ketvirtasis ieškinio pagrindas susijęs su Protokolo dėl Europos Sąjungos privilegijų ir imunitetų 9 straipsnio 1 dalies a punkto pažeidimu, argumentuojant tuo, kad Europos Parlamentas priėmė skundžiamą sprendimą klaidingu teisiniu pagrindu ir pažeidė šio protokolo 9 straipsnio 1 dalies a punktą, nes rėmėsi akivaizdžiai klaidingu Lietuvos Konstitucijos 62 straipsnio pirmos ir antros pastraipų aiškinimu.

Penktasis ieškinio pagrindas susijęs su akivaizdžiai klaidingu fumus persecutionis vertinimu. Ieškovo teigimu, Europos Parlamentas klaidingai įvertino ankstesnių savo sprendimų dėl imuniteto privalomąjį pobūdį ir sąvoką fumus bei atsisakė nagrinėti ieškovo argumentus dėl fumus persecutionis, dėl kurių jis turėjo būti pripažintas politinio persekiojimo auka.

____________