Language of document :

2016 m. spalio 31 d. pareikštas ieškinys byloje BNP Paribas / ECB

(Byla T-768/16)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovė: BNP Paribas (Paryžius, Prancūzija), atstovaujama advokatų A. Champsaur ir A. Delors

Atsakovas: Europos Centrinis Bankas

Reikalavimai

Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

remiantis SESV 256 ir 263 straipsniais panaikinti 2016 m. rugpjūčio 24 d. Europos Centrinio Banko sprendimą ECB/SSM/2016 – R0MUWSFPU8MPRO8K5P83/136;

priteisti iš Europos Centrinio Banko visas bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdama ieškinį ieškovė remiasi trimis pagrindais.

Pirmasis ieškinio pagrindas susijęs su tuo, kad Europos Centrinis Bankas padarė teisinę klaidą aiškindamas 2013 m. birželio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 575/2013 dėl prudencinių reikalavimų kredito įstaigoms ir investicinėms įmonėms ir kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 648/2012 (OL L 176, 2013, p. 1; toliau – Reglamentas Nr. 575/2013), nuostatas.

Taigi ieškovė ginčija 2016 m. rugpjūčio 24 d. ECB sprendimą atmesti jos prašymą dėl leidimo apskaičiuojant sverto koeficientą neįtraukti viešojo sektoriaus pozicijų (toliau – ginčijamas sprendimas), nes:

tai prieštarauja teisės aktų leidėjo Reglamentu Nr. 575/2013 siekiamiems tikslams;

dėl to minėto reglamento 429 straipsnio 14 dalis praranda savo veiksmingumą;

taip ECB pažeidžia Europos teisės akto leidėjo įgaliojimus.

Antrasis ieškinio pagrindas yra susijęs su akivaizdžia klaida vertinant protingą riziką, susijusią su reglamentuotomis palūkanomis, nes ECB neatsižvelgė į teisinį pagrindą ir empirinius duomenis, susijusius su šiomis palūkanomis, ir Europos bankininkystės institucijos reikšmingas ataskaitas, ir su tuo, kad ECB padarė tokią vertinimo klaidą, taip pat tiek, kiek tai susiję su sverto rizika ir kita susijusia reikšminga rizika.

Trečiasis ieškinio pagrindas susijęs su proporcingumo principo pažeidimu ginčijamame sprendime, nes, pirma, jame pažeidžiamas bendras proporcingumo principas, įtvirtintas Europos Sąjungos sutarties 5 straipsnyje, ir, antra, jame nesilaikyta specialių proporcingumo principo reikalavimų protingos priežiūros srityje, kuriais reikalaujama, kad protingi reikalavimai būtų pritaikyti prie banko įmonės modelio ir prie pavojaus, kuris yra su tuo susijęs, finansiniam sektoriui ir ekonomikai.

____________