Language of document : ECLI:EU:T:2008:187

PIRMOSIOS INSTANCIJOS TEISMO (apeliacinių skundų kolegija) NUTARTIS

2008 m. birželio 10 d.

Byla T‑127/07 P

Francesco Bligny

prieš

Europos Bendrijų Komisiją

„Apeliacinis skundas – Viešoji tarnyba – Atviras konkursas – Leidimo dalyvauti sąlygos – Atsisakymas taisyti testą raštu – Pranešimas apie konkursą – Neišsami paraiška – Pilietybės įrodymas – Akivaizdžiai nepagrįstas apeliacinis skundas“

Dalykas: Apeliacinis skundas, pateiktas dėl 2007 m. vasario 15 d. Europos Sąjungos tarnautojų teismo (antroji kolegija) nutarties Bligny prieš Komisiją (F‑142/06 ir F‑142/06 AJ, dar nepaskelbta Rinkinyje), panaikinimo.

Sprendimas: Atmesti apeliacinį skundą. Francesco Bligny padengia savo ir Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Santrauka

1.      Pareigūnai – Principai – Teisėtų lūkesčių apsauga

2.      Pareigūnai – Konkursas – Leidimo dalyvauti sąlygos

(Pareigūnų tarnybos nuostatų III priedo 2 ir 5 straipsniai)

1.      Pateisinamos klaidos sąvoka, kuri matyti iš teismų praktikos, susijusios su terminais ieškiniui pareikšti, pagal analogiją taikytina privalomam terminui, numatytam pateikti aktą ar dokumentą pačiai administracijai. Taikant teisinio saugumo ir teisėtų lūkesčių apsaugos principus ši sąvoka yra susijusi tik su išimtinėmis aplinkybėmis, kai būtent dėl administracijos kaltės buvo padaryta klaida, nes išimtinai ar iš esmės dėl jos elgesio sąžiningam asmeniui, kuris elgiasi taip rūpestingai, kaip reikalaujama iš pakankamai apdairaus asmens, kilo pagrįstų neaiškumų.

(žr. 40 ir 41 punktus)

Nuoroda: 1991 m. gegužės 29 d. Pirmosios instancijos teismo sprendimo Bayer prieš Komisiją, T‑12/90, Rink. p. II‑219, 29 punktas.

2.      Dėl paraiškos dalyvauti konkurse įsidarbinti Europos viešojoje tarnyboje, kurio sąlygose aiškiai ir nedviprasmiškai nurodyta būtinybė pridėti kandidato pilietybės įrodymą, antraip paraiška bus pripažinta negaliojančia, sąžiningas kandidatas, kuris elgiasi taip rūpestingai, kaip reikalaujama iš pakankamai apdairaus asmens, ir kuris negalėjo pagrįstai prieiti prie išvados, kad jo paraiška galėjo būti priimtina jam nepridėjus tokio įrodymo, net jei paraiškoje nebuvo nukreipiama į pranešimo apie konkursą nuostatas, kuriose įtvirtinta ši pareiga, negalėjo būti suklaidintas.

(žr. 44–46 punktus)