Language of document :

23. veebruaril 2024 esitatud hagi – Companhia Siderúrgica Nacional ja Lusosider-Aços Planos versus komisjon

(kohtuasi T-110/24)

Kohtumenetluse keel: inglise

Pooled

Hagejad: Companhia Siderúrgica Nacional (São Paolo, Brasiilia), Lusosider-Aços Planos SA (Seixal, Portugal) (esindajad: advokaadid L. Catrain González, F. Pili ja S. Seeuws)

Kostja: Euroopa Komisjon

Nõuded

Hagejad paluvad Üldkohtul:

tühistada komisjoni 12. detsembri 2023. aasta rakendusmäärus (EL) 2023/2758 millega kehtestatakse pärast Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2016/1036 artikli 11 lõike 2 kohast aegumise läbivaatamist teatavate Brasiilia Liitvabariigist, Iraani Islamivabariigist ja Venemaa Föderatsioonist pärit rauast, legeerimata terasest või muust legeerterasest kuumvaltsitud lehttoodete impordi suhtes lõplik dumpinguvastane tollimaks1 tervikuna või hagejaid puudutavas osas;

mõista kohtukulud välja komisjonilt.

Väited ja peamised argumendid

Hagi põhjenduseks esitab hageja neli väidet.

Esimene väide, et Euroopa Komisjon ei kasutanud õiget õiguslikku alust, et vaadata läbi teatavate Brasiilia Liitvabariigist, Iraani Islamivabariigist ja Venemaa Föderatsioonist pärit rauast, legeerimata terasest või muust legeerterasest kuumvaltsitud lehttoodete ELi impordi suhtes kehtestatud lõplik dumpinguvastane tollimaks. Euroopa Komisjon läks kaugemale Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2016/10361 (alusmäärus) artikli 11 lõike 2 kohaldamisalast, kui ta jättis Ukraina lõpliku dumpinguvastase tollimaksu alt välja ning jättis tähelepanuta, et alates algsete meetmete rakendamisest olid asjaolud põhjalikult muutunud. Hagejad väidavad, et Euroopa Komisjon oleks pidanud omal algatusel tegema vahepealse läbivaatamise alusmääruse artikli 11 lõike 3 alusel, koostoimes artikli 11 lõike 2 kohase aegumise läbivaatamisega. Selles kontekstis oleks Euroopa Komisjon pidanud hindama asjaolude muutumist alates algsete meetmete rakendamisest, mille tingis ELi Venemaa vastaste sanktsioonide ja uurimise all olevate toodete impordile kehtestatud kaitsemeetmete oluline mõju. Euroopa Komisjoni viga rikub tõsiselt liidu õigust, kuna see rikub esiteks alusmääruse sätteid ja nende aluseks olevaid põhimõtteid, tõlgendatuna asjaolude põhjalikku muutumist reguleerivatest liidu eeskirjadest ja rahvusvahelistest õiguspõhimõtetest lähtuvalt, ja teiseks hagejate põhiõigust heale haldusele liidu õigusel alusel.

Teine väide, et Euroopa Komisjoni hinnang algsete meetmete laiendamise tingimustele, eelkõige seoses kahju tõenäolise kordumise testiga, põhineb vaidlustatud määruses sisalduvatel asjakohaste faktide ilmsetel hindamisvigadel.

Kolmas väide, et Euroopa Komisjoni poolt Brasiilia suletud ja vabaturul toimunud müügi asümmeetriline hindamine võrreldes liidu vabaturu müügiga tõstab kunstlikult Brasiilia toodete turuosa liidus. See viis Eurooa Komisjoni ekslikult järelduseni, et Brasiilia impordi tekitatud kahju võib tõenäoliselt korduda. Seda tehes kohtleb Euroopa Komisjon Brasiilia tooteid ja liidu tootjate tooteid põhjendamatult erinevalt.

Neljas väide, et vaidlustatud määrus ei vasta ELTL artiklis 296 kehtestatud põhjendamisstandarditele.

____________

1 Komisjoni 12. detsembri 2023. aasta rakendusmäärus (EL) 2023/2758, millega kehtestatakse pärast Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2016/1036 artikli 11 lõike 2 kohast aegumise läbivaatamist teatavate Brasiilia Liitvabariigist, Iraani Islamivabariigist ja Venemaa Föderatsioonist pärit rauast, legeerimata terasest või muust legeerterasest kuumvaltsitud lehttoodete impordi suhtes lõplik dumpinguvastane tollimaks (ELT L 2023/2758, 13.12.2023).

1 Euroopa Parlamendi ja nõukogu 8. juuni 2016. aasta määrus (EL) 2016/1036 kaitse kohta dumpinguhinnaga impordi eest riikidest, mis ei ole Euroopa Liidu liikmed (kodifitseeritud tekst) (ELT 2016, L 176, lk 21).