Language of document :

2008. december 9-én benyújtott kereset - Huvis kontra Tanács

(T-536/08. sz. ügy)

Az eljárás nyelve: angol

Felek

Felperes: Huvis Corporation (Szöul, Koreai Köztársaság) (képviselők: J.-F. Bellis, F. Di Gianni, R. Antonini ügyvédek)

Alperes: az Európai Unió Tanácsa

Kereseti kérelmek

Az Elsőfokú Bíróság 2006. december 29-étől - azaz azon időponttól, amikor a Tajvanból és Malajziából származó poliészter vágott szál behozatalára ideiglenes dömpingellenes vámot vetettek ki, amelyet azonban a 2007. június 19-i 2007/430/EK bizottsági határozat1 értelmében nem szedtek be - semmisítse meg a 384/96/EK rendelet2 11. cikkének (3) bekezdése szerinti részleges időközi felülvizsgálatot követően a Fehéroroszországból, a Kínai Népköztársaságból, Szaúd-Arábiából és Koreából származó poliészter vágott szál behozatalára kivetett dömpingellenes vám fenntartásáról szóló, 2008. szeptember 10-i 893/2008/EK tanácsi rendeletet, amennyiben az nem szünteti meg a felperesre alkalmazandó dömpingellenes vámot;

a Tanácsot kötelezze a jelen eljárás költségeinek viselésére.

Jogalapok és fontosabb érvek

Keresetével a felperes - Koreában letelepedett társaság - a 893/2008 tanácsi rendelet 2006. december 29-ével történő részleges megsemmisítését kéri, amennyiben nem szünteti meg a felperes által gyártott, Koreából származó poliészter vágott szálra kivetett dömpingellenes vámot. A felperes arra hivatkozik, hogy ugyanazt a bánásmódot kellene alkalmazni a Koreából származó poliészter vágott szálra, mint amelyet a Tajvanból és Malajziából származó poliészter vágott szálra alkalmaztak a 2007/430/EK bizottsági határozat alapján. Ennélfogva a felperes álláspontja szerint a dömpingellenes vámot ugyanezen időponttól meg kellene szüntetni a Koreából származó poliészter vágott szál tekintetében is.

A felperes keresete alátámasztására két jogalapra hivatkozik.

A felperes álláspontja szerint azzal, hogy a Koreából származó poliészter vágott szál behozatala vonatkozásában fenntartották a dömpingellenes intézkedéseket, míg a Malajziából és Tajvanból származó poliészter vágott szál behozatalára nem alkalmaztak dömpingellenes intézkedéseket, az Európai Unió intézményei megsértették a hátrányos megkülönböztetés tilalmának alapelvét. A felperes vitatja a Tanács által az eltérő bánásmód igazolására előadott érveket. Az a tény, hogy a Malajziából és Tajvanból származó poliészter vágott szál ügyében benyújtott panaszt visszavonták, és a Tanács nem hozott végleges döntést, a felperes véleménye szerint nem igazolhatja a Koreából származó poliészter vágott szállal kapcsolatos hátrányosan megkülönböztető bánásmódot. A felperes vitatja továbbá azt is, hogy az a tény, miszerint a Malajziából és Tajvanból származó poliészter vágott szál esetében alkalmazott közösségiérdek-teszt eltért a Koreából származó poliészter vágott szál esetében alkalmazottól, igazolhatná az utóbbi esetében alkalmazott hátrányosan megkülönböztető bánásmódot. A felperes előadja továbbá, hogy - a Tanács álláspontjával ellentétben - az egyrészt Malajziával és Tajvannal, másrészt Koreával kapcsolatban végzett közösségiérdek-teszt során tett eltérő megállapítások sem igazolhatják a hátrányosan megkülönböztető bánásmódot.

A felperes azzal érvel továbbá, hogy az a határozat, miszerint az általa gyártott és exportált poliészter vágott szál behozatalával kapcsolatban alkalmazott dömpingellenes intézkedések megszüntetését a Közösség érdekei nem igazolják, alapvető ellentmondásokat és következetlenségeket tartalmaz.

____________

1 - A Malajziából és Tajvanról származó szintetikus vágott poliészter szálakra vonatkozó dömpingellenes eljárás megszüntetéséről és az ideiglenes vámok által biztosított összegek felszabadításáról szóló, 2007. június 19-i 2007/430/EK bizottsági határozat (HL L 160., 30. o.)

2 - HL L 247., 1. o.; magyar nyelvű különkiadás 11. fejezet, 10. kötet, 45. o.