Language of document :

Prasība, kas celta 2010. gada 1. martā - Prionics/Komisija un EFSA

(lieta T-112/10)

Tiesvedības valoda - vācu

Lietas dalībnieki

Prasītāja: Prionics AG (pārstāvji - H. Janssen un M. Franz, Rechtsanwälte)

Atbildētāja: Eiropas Komisija un Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA)

Prasītāja prasījumi:

atcelt EFSA un Komisijas "Scientific Opinion on Analytical sensitiviy of approved TSE rapid tests", ciktāl tajā ieteikts neizmantot TSE uzraudzībā divus prasītājas ražotos testus, proti, Prionics(r)-Check LIA un Prionics(r)-Check PrioSTRIP;

piespriest EFSA un Komisijai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasītāja vēršas pret EFSA 2009. gada 10. decembra atzinumu par atļauto TSE ātrās noteikšanas testu analītisko jutīgumu (turpmāk tekstā - "EFSA atzinums"). Šajā atzinumā cita starpā ir ieteikts GSE ar atbilstošiem eksperimentiem atkārtoti novērtēt divu prasītājas testu sistēmu (Prionics(r)-Check LIA un Prionics(r)-Check PrioSTRIP) analītisko jutīgumu.

Prasības pamatojumam prasītāja izvirza četrus pamatus.

Pirmā prasības pamata ietvaros prasītāja norāda uz labas pārvaldības principa pārkāpumu, jo atbildētājas EFSA atzinumā ir pamatojušās uz kļūdainu faktu vērtējumu un pretrunīgu informāciju.

Kā otro pamatu prasītāja norāda tāda principa pārkāpumu, atbilstoši kuram procedūrā, kuras noslēgumā var tikt pieņemts kādai no ieinteresētajām personām nelabvēlīgs pasākums, ir jānodrošina interešu aizsardzība tiesā. Turpinājumā šajā sakarā tā norāda uz vispārīgo vienlīdzīgas attieksmes un tiesiskās paļāvības principu pārkāpumu, jo EFSA, pretēji saviem publicētajiem administratīvajiem noteikumiem, nav nodrošinājusi prasītājas interešu aizsardzību tiesā pirms EFSA atzinuma publicēšanas.

Kā trešo prasītāja norāda vispārējo vienlīdzīgas attieksmes un tiesiskās paļāvības principu pārkāpumu, jo EFSA atzinumā EFSA, pretēji saviem publicētajiem administratīvajiem noteikumiem, nav norādījusi šī atzinuma pārsūdzības iespējas.

Visbeidzot tā norāda uz kaitējumu savai pamatbrīvībai strādāt profesijā un brīvībai veikt uzņēmējdarbību, kas radies, publicējot EFSA atzinumu, neizvērtējot nelabvēlīgās sekas, ko tas varētu radīt prasītājai.

____________