Language of document :

2014 m. vasario 28 d. pareikštas ieškinys byloje Canadian Solar Emea ir kt. / Taryba

(Byla T-162/14)

Proceso kalba: anglų

Šalys

Ieškovės: Canadian Solar Emea GmbH (Miunchenas, Vokietija); Canadian Solar Manufacturing (Changshu), Inc. (Changshu, Kinija); Canadian Solar Manufacturing (Luoyang), Inc. (Luoyang, Kinija); Csi Cells Co. Ltd (Suzhou, Kinija) ir Csi Solar Power (China), Inc. (Suzhou), atstovaujamos advokatų A. Willems, S. De Knop ir J. Charles

Atsakovė: Europos Sąjungos Taryba

Reikalavimai

Ieškovės Bendrojo Teismo prašo:

pripažinti ieškinį priimtinu,

panaikinti 2013 m. gruodžio 2 d. Tarybos įgyvendinimo reglamentą (ES) Nr. 1238/2013, kuriuo importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės arba iš Kinijos Liaudies Respublikos siunčiamiems fotovoltiniams moduliams iš kristalinio silicio ir jų pagrindinėms sudėtinėms dalims (t. y. elementams) nustatomas galutinis antidempingo muitas ir laikinojo muito galutinis surinkimas (OL L 325, 2013, p. 1), kiek jis susijęs su ieškovėmis,

priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdamos ieškinį ieškovės remiasi šešiais pagrindais.

Pirmajame ieškinio pagrinde tvirtinama, kad nustačiusios antidempingo muitus iš Kinijos Liaudies Respublikos siunčiamiems fotovoltiniams moduliams iš kristalinio silicio ir jų pagrindinėms sudėtinėms dalims, nors pranešime apie tyrimo inicijavimą minimi tik importuojami Kinijos Liaudies Respublikos kilmės fotovoltiniai moduliai iš kristalinio silicio ir jų pagrindinės sudėtinės dalys, institucijos pažeidė Tarybos reglamento (EB) Nr. 1225/20091 5 straipsnio 10 ir 11 dalis.

Antrajame ieškinio pagrinde teigiama, kad nustačiusios antidempingo muitus fotovoltiniams moduliams iš kristalinio silicio ir jų pagrindinėms sudėtinėms dalims, kurie nebuvo antidempingo tyrimo objektas, institucijos pažeidė Tarybos reglamento (EB) Nr. 1225/2009 1 ir 17 straipsnius.

Trečiajame ieškinio pagrinde teigiama, kad institucijos taikė ne rinkos ekonomikai skirtą metodą produktų iš rinkos ekonomikos valstybių dempingui apskaičiuoti ir taip pažeidė Tarybos reglamento (EB) Nr. 1225/2009 2 straipsnį.

Ketvirtajame ieškinio pagrinde teigiama, kad atlikusios vieną tyrimą dėl dviejų skirtingų produktų (t. y. fotovoltinių modulių iš kristalinio silicio ir elementų) institucijos pažeidė Tarybos reglamento (EB) Nr. 1225/2009 1 straipsnio 4 dalį.

Penktajame ieškinio pagrinde teigiama, kad neišnagrinėjusios ieškovių prašymų traktuoti jas kaip veikiančias rinkos ekonomikos sąlygomis institucijos pažeidė Tarybos reglamento (EB) Nr. 1225/2009 2 straipsnio 7 dalies c punktą.

Šeštajame ieškinio pagrinde teigiama, kad atskirai neįvertinusios žalos, kurią Sąjungos pramonė patyrė dėl abiejų importo dempingo kaina atvejų, ir kitų žinomų veiksnių ir dėl to nustačiusios didesnį muitų tarifą nei būtina norint pašalinti žalą, kurią Sąjungos pramonė patyrė dėl importo dempingo kaina, institucijos pažeidė Tarybos reglamento (EB) Nr. 1225/2009 3 straipsnį ir 9 straipsnio 4 dalį.

____________

1 2009 m. lapkričio 30 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1225/2009 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių (OL L 343, 2009, p. 51).