Language of document :

Prasība, kas celta 2024. gada 29. februārī – Technius/Komisija

(Lieta T-134/24)

Tiesvedības valoda – angļu

Lietas dalībnieki

Prasītāja: Technius LTD (Limasola, Kipra) (pārstāvji: T. Bosch un T. Kraul, advokāti)

Atbildētāja: Eiropas Komisija

Prasījumi

Prasītājas prasījumi Vispārējai tiesai ir šādi:

atzīt prasību par pieņemamu;

atcelt Komisijas Lēmumu C (2023) 8844 final (2023. gada 20. decembris), ar ko Stripchat ir noteikta par ļoti lielu tiešsaistes platformu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2022/2065 1 33. panta 4. punktu (turpmāk – apstrīdētais lēmums); un

piespriest Komisijai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasības pamatošanai prasītāja izvirza sešus pamatus.

Ar pirmo pamatu tiek apgalvots, ka pārkāpts Regulas 2022/2065 33. panta 4. punkts un labas pārvaldības princips:

atbildētāja ar pašu aplēsēm pamatoja apstrīdēto lēmumu par prasītājas sniegtā pakalpojuma Stripchat (turpmāk – “Stripchat”) aktīvo saņēmēju skaitu. Dati, ko atbildētāja ieguvusi no trešās personas, acīmredzami ir nekonsekventi un nepareizi. Piemēram, vienā valstī aprēķinātais Stripchat lietotāju skaits ir lielāks par visu iedzīvotāju skaitu;

tādējādi atbildētāja esot pārkāpusi rūpības pienākumu pārbaudīt visus lietas apstākļus uzmanīgi un objektīvi. Atbildētāja nav pārbaudījusi izmantoto datu precizitāti un konsekvenci, nav sekojusi acīmredzamām norādēm, ka izmantotie dati nav pietiekami ticami, un nav izmantojusi viegli pieejamus alternatīvus avotus, lai pārbaudītu izmantoto datu ticamību;

līdz ar to atbildētāja nepamatoti uzskatījusi, ka vidēji mēnesī Savienībā ir vairāk nekā 45 miljoni Stripchat aktīvo pakalpojuma saņēmēju.

Ar otro pamatu tiek apgalvots, ka pārkāpts LESD 296. panta 2. punkts un pienākums norādīt pamatojumu, ciktāl apstrīdētajā lēmumā nav norādīti būtiskākie fakti un apsvērumi, uz kuriem tas balstīts. Apstrīdētajā lēmumā tikai ir noraidīts prasītājas veiktais aktīvo pakalpojuma saņēmēju aprēķins un norādīts cits saņēmēju skaits, nenorādot šāda skaita avotu, ne izmantoto metodoloģiju.

Ar trešo pamatu tiek apgalvots, ka pārkāpts Eiropas Savienības Pamattiesību hartas (turpmāk – “Harta”) 41. panta 2. punkta a) apakšpunkts un tiesības tikt uzklausītam, jo prasītājai tika dots nepamatoti īss termiņš, lai pārskatītu, pārbaudītu un atbildētu saistībā ar aktīvo pakalpojuma saņēmēju skaitu, ko atbildētāja bija norādījusi iepriekšējā konstatējumā. Līdz ar to prasītāja nevarēja sniegt alternatīvus datus, faktiski zaudējot jēgu tiesībām tikt uzklausītam.

Ar ceturto pamatu tiek apgalvots, ka pārkāpts tiesiskās drošības princips, jo Regulas Nr. 2022/2065 33. panta 1. un 4. punktā nav pietiekami skaidras, precīzas un paredzamas definīcijas jēdzienam “Savienībā esošo aktīvo pakalpojuma saņēmēju vidējais skaits mēnesī”, un atbildētāja nav pieņēmusi deleģēto aktu, lai precizētu metodoloģiju, kas jāizmanto pakalpojumu sniedzējiem.

Ar piekto pamatu tiek apgalvots, ka pārkāpts LESD 2. pants, Hartas 20. pants un vienlīdzīgas attieksmes princips, ievērojot, ka tiesiskā nenoteiktība par to, kā aprēķināt “Savienībā esošo aktīvo pakalpojuma saņēmēju vidējo skaitu mēnesī”, noved pie Regulas 2022/2065 33. panta 1. punktā paredzētā sliekšņa ļoti lielu tiešsaistes platformu noteikšanai patvaļīgas piemērošanas.

Ar sesto pamatu tiek apgalvots, ka pārkāpts Hartas 16. pants un samērīguma princips, jo pienācīgas rūpības pienākumi, kas noteikti ļoti lielām tiešsaistes platformām, nesamērīgi pārkāpj prasītājas pamattiesības, jo Stripchat nerada sistēmiskus riskus un kaitējumu, kas raksturīgs ļoti lielām tiešsaistes platformām, kuru paredzēts risināt Regulā 2022/2065.

____________

1 Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2022/2065 (2022. gada 19. oktobris) par digitālo pakalpojumu vienoto tirgu un ar ko groza Direktīvu 2000/31/EK (Digitālo pakalpojumu akts) (OV 2022, L 277, 1. lpp.).