Language of document :

Prasība, kas celta 2024. gada 18. martā – DF/Komisija

(Lieta T-153/24)

Tiesvedības valoda – franču

Lietas dalībnieki

Prasītāja: DF (pārstāvji: A. Guillerme un S. Napolitano, advokāti)

Atbildētāja: Eiropas Komisija

Prasījumi

Prasītājas prasījumi Vispārējai tiesai ir šādi:

atcelt Eiropas Komisijas iestādes, kas pilnvarota noslēgt darba līgumus, 2023. gada 12. maija lēmumu, ar kuru ir izbeigta viņas darbā pieņemšanas procedūra;

piešķirt atlīdzību 85 000 EUR apmērā kā kompensāciju par prasītājai radīto morālo un mantisko kaitējumu, kas tiesvedības laikā var palielināties un kam pieskaitīti nokavējuma procenti, sākot no sprieduma pasludināšanas dienas un līdz pilnīgai tās samaksai atbilstoši likmei, kādu Eiropas Centrālā banka (ECB) noteikusi savām galvenajām refinansēšanas operācijām, pieskaitot trīs ar pusi procentpunktus;

piespriest atbildētājai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Lai pamatotu prasību, prasītāja izvirza trīs pamatus.

Pirmais pamats ir par pārkāpumu ārstu komisijas slēdzienā un acīmredzamu kļūdu vērtējumā. Tostarp prasītāja norāda, ka ārstu komisija neesot pilnībā un neatkarīgi vēlreiz izskatījusi viņas situāciju, jo tā neesot ņēmusi vērā visus viņas medicīniskajā lietā ietvertos dokumentus.

Otrais pamats ir par tiesību kļūdu, ko esot pieļāvusi iestāde, kura pilnvarota noslēgt darba līgumus (turpmāk tekstā – “IPNDL”), attiecībā uz savu kompetenču apmēru. Prasītāja uzskata, ka IPNDL esot pieļāvusi tiesību kļūdu, uzskatot, ka pirms apstrīdētā lēmuma pieņemšanas tā nevarēja veikt papildu pārbaudes par faktu patiesumu, uz kuriem ir balstījusies ārstu komisija, ka arī par saprotamas saiknes pastāvēšanu starp medicīniskiem konstatējumiem un tās izdarīto slēdzienu par darbnespēju.

Trešais pamats ir par labas pārvaldības principa pārkāpumu un rūpības pienākuma neievērošanu. Prasītāja uzskata, ka Komisija ar savu rīcību un lēmumiem neesot izpildījusi labas pārvaldības principu un neesot ievērojusi rūpības pienākumu. Prasītāja norāda uz nepamatoti lēnu darbā pieņemšanas procedūras pārvaldību, vairākām pieļautām kļūdām un Komisijas rīcību viņas sūdzības izskatīšanas laikā.

____________