Language of document : ECLI:EU:F:2009:126

SKLEP PREDSEDNIKA PRVEGA SENATA SODIŠČA ZA USLUŽBENCE

z dne 29. septembra 2009

Zadeva F-18/05 RENV

D

proti

Komisiji Evropskih skupnosti

„Javni uslužbenci – Uradniki – Vrnitev po razveljavitvi – Poklicna bolezen – Zahtevek za priznanje poklicne narave poslabšanja bolezni tožeče stranke – Člen 73 Kadrovskih predpisov – Izbris – Stroški“

Predmet:      Tožba, vložena na podlagi členov 236 ES in 152 AE, s katero D predlaga razglasitev ničnosti odločbe Komisije z dne 4. maja 2004 o zavrnitvi njegovega zahtevka za priznanje poklicne narave njegove bolezni ali njenega poslabšanja, zaradi katere ne more opravljati dela v svoji kategoriji v skladu s svojim nazivom.

Odločitev:      Zadeva D proti Komisiji (F-18/05 RENV) se izbriše iz vpisnika Sodišča za uslužbence. Komisija poleg vseh lastnih stroškov, nastalih v postopku pred Sodiščem za uslužbence in Sodiščem prve stopnje, nosi polovico stroškov tožeče stranke, priglašenih v navedenih postopkih. Tožeča stranka nosi polovico lastnih stroškov, nastalih v postopkih pred Sodiščem za uslužbence in Sodiščem prve stopnje. Axa Belgium, intervenientka v podporo predlogom Komisije, nosi lastne stroške.

Povzetek

Postopek – Stroški – Odstop, upravičen z ravnanjem nasprotne stranke

(Poslovnik Sodišča prve stopnje, člen 87(5); Poslovnik Sodišča za uslužbence, člen 122)

V skladu s členom 87(5) Poslovnika Sodišča prve stopnje, ki se smiselno uporablja za zadeve, obravnavane na Sodišču za uslužbence pred začetkom veljavnosti njegovega lastnega Poslovnika, se stranki, ki odstopi, naloži plačilo stroškov, če jih je nasprotna stranka v pisnih stališčih glede odstopa priglasila. Vendar na predlog stranke, ki odstopi, nosi stroške nasprotna stranka, če ravnanje le-te to upravičuje.

Vendar je treba stroške porazdeliti v primeru odstopa po tem, ko je institucija sprejela odločbo, da po štirih letih znova zavrne priznanje poklicne narave bolezni, zoper katero je zadevna oseba vložila tožbo, če se odstopi samo tri delovne dni pred zaslišanjem in skoraj leto po navedeni odločbi in če je institucija v isti zadevi pri odločbi o pritožbi uspela.

(Glej točke od 10 do 14.)