Language of document :

2023 m. lapkričio 23 d. pareikštas ieškinys byloje Vivendi / Komisija

(Byla T-1097/23)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovė: Vivendi SE (Paryžius, Prancūzija), atstovaujama advokatų P. Gassenbach, P. Wilhelm, E. Dumur, O. Thomas, S. Schrameck, F. de Bure ir Y. Boubacir

Atsakovė: Europos Komisija

Reikalavimai

Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

prieš priimant sprendimą, nurodyti Komisijai, remiantis Bendrojo Teismo procedūros reglamento 89 ir 90 straipsniais, pateikti visus dokumentus ir kitą informaciją, kurių pagrindu 2023 m. rugsėjo 19 d. Komisijos sprendimo C(2023) 6428 final priėmimo metu ji manė turinti pakankamai rimtų įrodymų, pateisinančių prašymo pateikti informaciją adresavimą ieškovei;

remiantis SESV 277 straipsniu, pripažinti netaikomą nagrinėjamu atveju Reglamento Nr. 139/2004 11 straipsnio 3 dalį, nes ji pažeidžia EŽTK 10 straipsnį ir žurnalistų šaltiniams teikiamą apsaugą, nes nenumato ex ante teisių gynimo priemonės, užtikrinančios šios apsaugos veiksmingumą, ir panaikinti ginčijamą sprendimą ;

remiantis SESV 263 straipsniu, panaikinti 2023 m. rugsėjo 19 d. Europos Komisijos sprendimą C(2023) 6428 final, iš dalies pakeistą 2023 m. spalio 27 d. Europos Komisijos sprendimu C(2023) 7463 final;

priteisti iš Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdama ieškinį ieškovė remiasi septyniais pagrindais.

Ieškinio pirmasis pagrindas grindžiamas tuo, kad ginčijamame sprendime nurodytas klaidingas teisinis pagrindas – Reglamento Nr. 139/2004 11 straipsnio 3 dalis – ir juo piktnaudžiaujama įgaliojimais.

Ieškinio antrasis pagrindas grindžiamas pareigos motyvuoti pažeidimu, nes ginčijamame sprendime nurodyti neišsamūs ir bet kuriuo atveju klaidingi motyvai.

Ieškinio trečiasis pagrindas grindžiamas teisės į apsaugą nuo savavališko ar neproporcingo valdžios institucijos kišimosi ir pagrindinės teisės į būsto neliečiamybę pažeidimu, nes ginčijamas sprendimas buvo priimtas Komisijai neturint pakankamai rimtų įrodymų.

Ieškinio ketvirtasis pagrindas grindžiamas tuo, kad buvo pažeistas principas impossibilium nulla obligatio est bei draudimas piktnaudžiauti įgaliojimais, nes ginčijamu sprendimu Vivendi SE buvo įpareigota surinkti ir perduoti Komisijai informaciją apie Bolloré Group, vieną iš jos akcininkių, kurios ji nekontroliuoja ir negali priversti perduoti jai priklausančius dokumentus.

Ieškinio penktasis pagrindas grindžiamas tuo, kad ginčijamas sprendimas pažeidžia proporcingumo principą, nes juo iš Vivendi reikalaujama, pirma, perduoti dokumentus, nesusijusius su tyrimo dalyku, ir, antra, užkraunama pernelyg didelė našta, palyginti su šio tyrimo poreikiais.

Ieškinio šeštasis pagrindas grindžiamas tuo, kad ginčijamas sprendimas yra neteisėtas, nes juo pažeidžiama EŽTK 10 straipsnyje numatyta žurnalistų šaltinių apsauga:

ginčijamas sprendimas grindžiamas Reglamento Nr. 139/2004 11 straipsnio 3 dalimi – nuostata, kuri yra neteisėta ir netaikytina nagrinėjamu atveju, kaip tai suprantama pagal SESV 277 straipsnį, nes joje nenumatyta jokia veiksminga ex ante teisių gynimo priemonė, užtikrinanti veiksmingą žurnalistų šaltinių apsaugą ;

bet kuriuo atveju sprendime nepaisoma žurnalistų šaltinių apsaugos, nes reikalaujama pateikti daug dokumentų, atskleidžiančių žurnalistų, kuriems taikomas ginčijamas sprendimas, šaltinius.

Ieškinio septintasis pagrindas grindžiamas tuo, kad sprendime nėra jokių asmenų, kuriems taikomas šiuo sprendimu nustatytas įpareigojimas, privatumo apsaugos priemonių, toks privatumas praktiškai pažeidžiamas, nes reikalaujama Europos Komisijai pateikti dokumentus, kuriems taikoma tokia apsauga.

____________