Language of document : ECLI:EU:F:2013:200

EIROPAS SAVIENĪBAS CIVILDIENESTA TIESAS SPRIEDUMS
(pirmā palāta)

2013. gada 12. decembrī

Lieta F‑135/12

Claudia Marenco

pret

Pētniecības izpildaģentūru (REA)

Civildienests – Pagaidu darbinieks – Pieņemšana darbā – Uzaicinājums izteikt interesi REA/2011/TA/PO/AD 5 – Neiekļaušana rezerves sarakstā – Atlases procedūras likumība – Atlases komitejas sastāva nemainīgums

Priekšmets      Prasība, kas celta saskaņā ar LESD 270. pantu, ar kuru C. Marenco lūdz, konkrēti, atcelt 2012. gada 21. Februāra lēmumu, ar kuru uzaicinājuma izteikt interesi REA/2011/TA/PO/AD 5 (turpmāk tekstā – “uzaicinājums izteikt interesi”) atlases komiteja atlases procedūras iznākumā ir atteikusies iekļaut prasītājas vārdu rezerves sarakstā

Nolēmums      Atcelt lēmumu, kas C. Marenco tika paziņots ar 2012. gada 12. marta vēstuli un ar kuru uzaicinājuma izteikt interesi REA/2011/TA/PO/AD 5 atlases komiteja pēc atkārtotas izskatīšanas atteicās iekļaut C. Marenco vārdu atlases procedūras iznākumā sagatavotajā rezerves sarakstā. Pētniecības izpildaģentūra sedz savus un atlīdzina C. Marenco tiesāšanās izdevumus.

Kopsavilkums

Ierēdņi – Konkurss – Atlases komisija – Sastāvs – Kandidātu viendabīga novērtējuma nodrošināšanai pietiekama stabilitāte – Vērtējuma kritēriji

(Civildienesta noteikumu III pielikuma 3. pants)

Ņemot vērā to, cik svarīga ir atlases komisijas loma un uzdevums, ikvienam ierēdim vai darbiniekam, kurš ir atlases komisijas loceklis, ir ar visu nepieciešamo rūpību jāpilda uzdevumi, kas tam uzticēti šajā statusā. It īpaši, ieceltajam atlases komisijas loceklim principā ir jābūt klāt konkursa mutiskajos pārbaudījumos.

Plašajā novērtējuma brīvībā, kāda piešķirta atlases komisijai, tai paredzot konkursa mutisko pārbaudījumu vai atlases procedūras noteikumus un sīku saturu, ir skrupulozi jāievēro noteikumi, kas reglamentē šo pārbaudījumu organizēšanu. Tātad atlases komisijai ir jāraugās, lai mutisko pārbaudījumu norisē tiktu stingri ievērots vienlīdzīgas attieksmes pret kandidātiem princips un lai izvēle starp ieintresētajām personām būtu objektīva. Šajā nolūkā tai ir jāgarantē novērtēšanas kritēriju viendabīga piemērošana visiem attiecīgajiem kandidātiem, tostarp nodrošinot atlases komisijas sastāva nemainīgumu.

Tomēr ir pieļaujami, ka tad, ja visu atlases komisijas locekļu klātbūtne visos pārbaudījumos izrādās neiespējama vai ja to ļoti grūti panākt, nepieciešamība nodrošināt sabiedrisko pakalpojumu turpinātību var būt attaisnojums tam, ka stingrais atlases komisijas nemainīguma princips tiek mīkstināts, ar nosacījumu, ka atlases komisija veic nepieciešamos koordinēšanas pasākumus, lai nodrošinātu, ka novērtējumā un kandidātu snieguma salīdzinājumā tiek ievērots viendabīgums.

Attiecībā uz koordinēšanas pasākumiem, ko atlases komisija veic, lai, neraugoties uz tās sastāva mainīgumu, novērtējumā un kandidātu snieguma salīdzinājumā nodrošinātu viendabīgumu, šādu pasākumu atbilstības izvērtēšanai ir jāveic attiecīgo mutisko pārbaudījumu organizācijas visaptveroša pārbaude, ņemot vērā visus atbilstošos radītājus, it īpaši to, cik liels ir minētais mainīgums, un to, cik daudz ir klāt atlases komisijas priekšsēdētājs, kas ir galvenais rādītājs, ņemot vērā viņa izšķirošo lomu koordinēšanā.

(skat. 30.–32. un 36. punktu)

Atsauce

Civildienesta tiesa: 2010. gada 29. septembris, F‑5/08 Brune/Komisija, 38.–42. un 55. punkts, un tajos minētā judikatūra.