Language of document :

Prasība, kas celta 2010. gada 5. martā - Acron/Padome

(lieta T-118/10)

Tiesvedības valoda - angļu

Lietas dalībnieki

Prasītājs: Acron OAO (pārstāvis - B. Evtimov, advokāts)

Atbildētāja: Eiropas Savienības Padome

Prasītāja prasījumi:

atcelt Padomes 2009. gada 18. decembra īstenošanas Regulu (ES) Nr. 1251/2009, ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 1911/2006 1, tiktāl, ciktāl tā attiecas uz prasītāju;

piespriest Padomei atlīdzināt tiesāšanās izdevumus, kas radušies šajā tiesvedībā.

Pamati un galvenie argumenti

Savas prasības pamatojumam prasītājs norāda tikai vienu pamatu par atcelšanu, kas ir sadalīts trīs daļās.

Prasītājs norāda, ka Savienības iestādes ir pārkāpušas Pamatregulas 1. un 2. pantu, Pamatregulas 2 11. panta 9. punktu, kas aplūkots kopā ar Pamatregulas 2. pantu, un ir pieļāvušas vairākas acīmredzamas kļūdas vērtējumā, kā rezultātā tās attiecībā uz prasītāju ir noteikušas mākslīgi paaugstinātu noteikto normālo vērtību, un tādējādi nepamatoti secinājušas, ka pastāv dempings.

Pirmajā daļā prasītājs apstrīd gāzes cenas pielāgošanas loģiku. Konkrētāk, prasītājs norāda, ka iestādes ir pieļāvušas kļūdu tiesību piemērošanā un ir pārkāpušas Pamatregulas 2. panta 3. un 5. punktu, jo nav ņēmušas vērā lielu daļu ražošanas izmaksu izcelsmes valstī un/vai faktiski ir piemērojušas metodoloģiju, kas atbilst plānveida ekonomikai, lai noteiktu lielāko daļu prasītāja normālās vērtības.

Otrajā daļā prasītājs apstrīd metodi, kas izmantota gāzes cenu pielāgošanai. Prasītājs apgalvo, ka pēc tam, kad Komisija bija nolēmusi pielāgot gāzes cenu, tā pārkāpa Pamatregulas 2. panta 5. punkta otro teikumu un/vai pieļāva acīmredzamu kļūdu vērtējumā un nepietiekami pamatoja savu nostāju, gāzes cenu pielāgojot saskaņā ar Krievijas gāzes cenu Vaidhausā [Waidhaus] (Vācija), neņemot vērā aizliegtu vienošanos par tirgu sadali attiecībā uz Krievijas gāzi, kas importēta caur Vaidhausu, un neatskaitot 30 % no Krievijas ievedmuitas nodokļiem par Krievijas gāzi, kā arī veicot pielāgošanu, lai atspoguļotu vietējās piegādes izmaksas.

Trešajā daļā prasītājs apstrīd to tīro ienākumu noteikšanu, kas izmantoti, lai noteiktu normālo vērtību. Prasītājs norāda, ka tīrie ienākumi, ko noteikušas iestādes un kas pieskaitīti ražošanas izmaksām, lai apstrīdētās regulas apsvērumos noteiktu normālo vērtību attiecībā uz prasītāju, ir pretrunā Pamatregulas 2. panta 3. punktam un 2. panta 6. punkta c) apakšpunktam, ir acīmredzami nesaprātīgi un tajos ir pieļauta acīmredzama kļūda vērtējumā. Turklāt šādi noteikti tīrie ienākumi būtiski atšķiras no ienākumiem un no metodes normālās vērtības noteikšanai, kas tika izmantoti sākotnējā izmeklēšanā, kuras rezultātā tika uzlikts attiecīgais nodoklis, pārkāpjot Pamatregulas 11. panta 9. punktu.

____________

1 - Padomes 2009. gada 18. decembra īstenošanas Regula (ES) Nr. 1251/2009, ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 1911/2006, ar ko piemēro galīgo antidempinga maksājumu tādu urīnvielas un amonija nitrāta šķīdumu importam, kuru izcelsme ir, inter alia, Krievijā (OV L 338, 5. lpp.).

2 - Padomes 1995. gada 22. decembra Regula (EK) Nr. 384/96 par aizsardzību pret importu par dempinga cenām no valstīm, kas nav Eiropas Kopienas dalībvalstis (OV 1996, L 56, 1. lpp.).