Language of document : ECLI:EU:F:2013:200

EUROPOS SĄJUNGOS TARNAUTOJŲ TEISMO (pirmoji kolegija) SPRENDIMAS

2013 m. gruodžio 12 d.

Byla F‑135/12

Claudia Marenco

prieš

Mokslo tyrimų vykdomąją įstaigą (REA)

„Viešoji tarnyba – Laikinasis tarnautojas – Įdarbinimas – Kvietimas pareikšti susidomėjimą REA/2011/TA/PO/AD 5 – Neįtraukimas į rezervo sąrašą – Tinkama atrankos procedūra – Atrankos komisijos sudėties pastovumas“

Dalykas:      Pagal SESV 270 straipsnį pareikštas ieškinys, kuriuo C. Marenco prašo, be kita ko, panaikinti 2012 m. vasario 21 d. sprendimą, kuriuo kvietimo pareikšti susidomėjimą REA/2011/TA/PO/AD 5 (toliau – kvietimas pareikšti susidomėjimą) atrankos komisija atsisakė po atrankos procedūros įtraukti ieškovės pavardę į rezervo sąrašą.

Sprendimas:      Panaikinti sprendimą, apie kurį C. Marenco pranešta 2012 m. kovo 12 d. elektroniniu laišku ir kuriuo kvietimo pareikšti susidomėjimą REA/2011/TA/PO/AD 5 atrankos komisija po pakartotinio nagrinėjimo atsisakė įtraukti C. Marenco pavardę į po atrankos procedūros sudarytą rezervo sąrašą. Mokslo tyrimų vykdomoji įstaiga padengia savo bylinėjimosi išlaidas ir iš jos priteisiamos C. Marenco patirtos bylinėjimosi išlaidos.

Santrauka

Pareigūnai – Konkursas – Atrankos komisija – Sudėtis – Pastovumas, pakankamas užtikrinti nuoseklų kandidatų vertinimą – Vertinimo kriterijai

(Pareigūnų tarnybos nuostatų III priedo 3 straipsnis)

Atsižvelgiant į atrankos komisijos vaidmens svarbą, kiekvienas pareigūnas ar tarnautojas, kuris yra jos narys, turi kiek įmanoma kruopščiau vykdyti jam dėl šio vaidmens tenkančias užduotis. Kalbant konkrečiai, atrankos komisijos narys iš esmės turi dalyvauti vykstant konkurso testams žodžiu.

Atrankos komisijai suteikta didelė diskrecija nustatyti konkurso ar atrankos procedūros testų žodžiu tvarką bei išsamų jų turinį turi būti atsveriama tiksliu šių testų organizavimą reglamentuojančių taisyklių laikymusi. Taigi atrankos komisija turi užtikrinti griežtą vienodo požiūrio į kandidatus principo laikymąsi per testus žodžiu ir objektyvų suinteresuotųjų asmenų pasirinkimą. Šiuo tikslu ji privalo užtikrinti nuoseklų vertinimo kriterijų taikymą visiems suinteresuotiesiems kandidatams, be kita ko, savo sudėties pastovumu.

Vis dėlto buvo pripažinta, kad kai visų atrankos komisijos narių dalyvavimas per visus testus neįmanomas ar labai sunkiai pasiekiamas, būtinumas užtikrinti viešosios paslaugos tęstinumą gali pateisinti mažiau griežtą principo dėl atrankos komisijos sudėties pastovumo taikymą, tačiau su sąlyga, kad atrankos komisija imsis būtinų koordinavimo priemonių užtikrinti nuoseklų kandidatų pasirodymo vertinimą ir palyginimą.

Kalbant apie koordinavimo priemones, kurių imasi atrankos komisija tam, kad, nepaisydama savo sudėties nepastovumo, užtikrintų nuoseklų kandidatų pasirodymo vertinimą ir palyginimą, pasakytina, kad vertinant šių priemonių tinkamumą reikia visapusiškai nagrinėti testų žodžių organizavimą, atsižvelgiant į visus svarbius veiksnius, kaip antai į minėto nepastovumo reikšmę ir į atrankos komisijos pirmininko dalyvavimo laipsnį, nes tai yra svarbiausias veiksnys, turint omenyje pirmininkui tenkantį esminį koordinavimo vaidmenį.

(žr. 30–32 ir 36 punktus)

Nuoroda:

Tarnautojų teismo praktika: 2010 m. rugsėjo 29 d. Sprendimo Brune prieš Komisiją, F‑5/08, 38–42, 55 punktai ir juose nurodyta teismo praktika.