Language of document : ECLI:EU:T:2013:487

ÜLDKOHTU MÄÄRUS (apellatsioonikoda)

10. september 2013

Kohtuasi T‑199/11 P‑REV

Guido Strack

versus

Euroopa Komisjon

Menetlus – Teistmisavaldus – Uue asjaolu puudumine – Vastuvõetamatus

Ese:      Üldkohtu 13. detsembri 2012. aasta otsuse kohtuasjas T‑199/11 P: Strack vs. komisjon teistmise avaldus.

Otsus:      Jätta teistmisavaldus ilmselge vastuvõetamatuse tõttu läbi vaatamata. Jätta Guido Stracki kohtukulud tema enda kanda ning mõista temalt välja Euroopa Komisjoni kohtukulud.

Kokkuvõte

1.      Kohtumenetlus – Kohtuotsuse teistmine – Taotluse vastuvõetavuse tingimused – Uus asjaolu – Mõiste – Enne kohtuotsuse kuulutamist teadaolev asjaolu – Väljaarvamine – Vastuvõetamatus

(Euroopa Kohtu põhikiri, artikli 44 esimene lõik ja artikli 53 esimene lõik)

2.      Kohtumenetlus – Kohtukulud – Endise ametniku vastuvõetamatu teistmisavaldusega institutsioonile põhjendamatult või pahatahtlikult tekitatud kulud

(Üldkohtu kodukord, artikli 87 lõike 3 teine lõik)

1.      Euroopa Kohtu põhikirja, mida kohaldatakse Üldkohtu menetlusele vastavalt sama põhikirja artikli 53 esimese lõigule, artikli 44 esimesest lõigust nähtub, et avalduse kohtuotsuse teistmiseks võib üksnes esitada enne kohtuotsuse kuulutamist aset leidnud sellise seiga teadasaamisel, mis oma olemuselt on otsustav ja mis otsuse langetamise ajal ei olnud kohtule ega teistmist taotlevale poolele teada. Selle sätte teise lõigu kohaselt võib kohus analüüsida asja sisuliselt alles siis, kui ta selgesõnaliselt sedastab uue seiga olemasolu, tunnistab, et selle olemus lubab võtta asja teistmisele, ja kuulutab avalduse selle alusel vastuvõetavaks.

Seega ei ole teistmine mitte edasikaebus, vaid erakorraline õiguskaitsevahend, mis võimaldab vaidlustada lõpliku kohtuotsuse seadusjõu nende tuvastatud asjaolude tõttu, millele kohus tugines. Teistmine eeldab, et on teada saadud faktilist laadi asjaoludest, mis olid olemas enne kohtuotsuse kuulutamist, kuid mis ei olnud tol ajal teada selle otsuse teinud kohtule ega ka teistmist taotlevale poolele ning mis oleksid võinud juhtida kohtu selles menetluses teistsuguse lahendini, kui ta oleks saanud neid asjaolusid arvesse võtta. Teistmismenetluse erakorralisust arvestades tuleb kohtuotsuse teistmise avalduse vastuvõetavuse tingimusi tõlgendada rangelt.

Seetõttu on ilmselgelt vastuvõetamatu teistmisavaldus, mille põhjenduseks on esitatud asjaolu, mis oli teistmisavalduse esitajale enne kohtuotsuse kuulutamist teada.

(vt punktid 11, 12 ja 22)

Viide:

Euroopa Liidu Üldkohus: 16. aprill 2012, liidetud kohtuasjad T‑40/07 P-REV ja T‑62/07 P-REV: de Brito Sequeira Carvalho vs. komisjon (kohtulahendite kogumikus ei avaldata, punkt 12 ja seal viidatud kohtupraktika).

2.      Vt otsuse tekst.

(vt punktid 23 ja 24)