Language of document :

Prasība, kas celta 2005. gada 17. oktobrī - Pickering/Komisija

(lieta T-393/05)

Tiesvedības valoda - franču

Lietas dalībnieki

Prasītājs: Stephen Pickering (La Hulpe, Beļģija) (pārstāvis - N. Lhoëst, advokāts)

Atbildētāja: Eiropas Kopienu Komisija

Prasītāja prasījumi:

atcelt prasītāja darba samaksas lapas par 2004. gada decembri, 2005. gada janvāri un februāri un visas turpmākās darba samaksas lapas, ciktāl uz tām attiecas 2004. gada 22. marta Regulas Nr. 723/2004, ar ko groza Eiropas Kopienu civildienesta noteikumus, kā arī Regulas Nr. 856/2004, ar ko nosaka jaunos korekcijas koeficientus, un Regulas Nr. 31/2005, ar ko tie tiek piemēroti, nelikumīgās tiesību normas,

vajadzības gadījumā atcelt Iecēlējinstitūcijas 2005. gada 4. jūlija lēmumu, ar kuru noraidīta prasītāja sūdzība, (R/299/05),

piespriest atbildētājai atlīdzināt visus tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasītājs, Komisijas ierēdnis, ir Apvienotās Karalistes pilsonis. Pirms Regulas Nr. 723/20041, ar ko groza Civildienesta noteikumus, spēkā stāšanās prasītājs regulāri izmantoja iespēju pārskaitīt daļu no darba samaksas uz savu izcelsmes valsti. Atbilstoši spēkā esošajiem noteikumiem pārskaitītā daļa tika palielināta par summu, kas radās, piemērojot "korekcijas koeficientu", kas saprātīgi atspoguļoja dzīves dārdzības atšķirības starp valsti, kurā ierēdnis strādā, un viņa izcelsmes valsti.

Jaunie civildienesta noteikumi - pretēji tiem, kas agrāk bija spēkā, - paredz stingrus noteikumus šādiem pārskaitījumiem. Turklāt piemērojamais "korekcijas koeficients" vairs nav vienāds ar to, kas piemērojams to ierēdņu darba samaksai, kas strādā valstī, uz kuru tiek veikts pārskaitījums. Šādiem ierēdņiem tiek piemērots koeficients, kas aprēķināms, pamatojoties uz dzīves dārdzību valsts galvaspilsētā, bet koeficients, kas piemērojams pārskaitījumiem, tiek aprēķināts, pamatojoties uz vidējo dzīves dārdzību pārskaitījumu valstī. Visbeidzot, jaunās tiesību normas pārtrauc korekcijas koeficientu piemērošanu pensijām.

Savas prasības pamatojumam, ciktāl tā vērsta pret darba samaksas pārskaitījumu uz izcelsmes valsti kārtību, prasītājs atsaucas uz iebildi par Regulas Nr. 723/2004 prettiesiskumu, uzsverot, pirmkārt, šās regulas kļūdaino pamatojumu. Turpinājumā viņš apgalvo, ka ir pārkāpts vienlīdzīgas attieksmes princips, ciktāl jaunā sistēma paredz atšķirīga koeficienta piemērošanu ierēdņiem, kas strādā valstī, uz kuru tiek veikts pārskaitījums. Tāpat prasītājs atsaucās uz tiesiskās paļāvības principu, iegūtajām tiesībām un tiesisko drošību, kā arī uz pienākuma ievērot ierēdņu intereses pārkāpumu.

Attiecībā uz pensiju programmu, papildus trim izvirzītajiem pamatiem prasītājs atsaucas uz bijušo ierēdņu tiesību brīvi izvēlēties dzīvesvietu pārkāpumu, ciktāl pēc darba tiesisko attiecību pārtraukšanas tiek veicināta uzņēmējdarbības veikšana valstīs, kur dzīves dārdzība ir mazāka.

____________

1 - Padomes 2004. gada 22. marta Regula (EK, Euratom) Nr. 723/2004, ar ko groza Eiropas Kopienu civildienesta noteikumus, kā arī Eiropas Kopienu pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību, OV L 124, 27.04.2004., 1. lpp.