Language of document :

ELT teatis

 

Hagi, mille Eugénio Branco Lda. esitas 30. aprillil 2004 Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu

(Kohtuasi T-162/04)

(Kohtuasja menetluse keel: portugali keel)

Euroopa Ühenduste Esimese Astme Kohus on saanud 30. aprillil 2004 hagi Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu, mille on esitanud Eugénio Branco Lda., registrijärgne asukoht Lissabon, esindaja Bolota Belchior, kohtudokumentide kättetoimetamise aadress Luxembourgis.

Hageja palub esimese astme kohtul:

tühistada Euroopa Komisjoni 8. augusti 2004. aasta otsus, millega lükati tagasi toetustaotlus Euroopa Sotsiaalfondist (ESF) eraldatava lõppmakse maksmiseks ja tunnistati hageja poolt tehtud teatud kulutused abikõlbmatuks ning seega vähendati komisjoni otsusega heakskiidetud ESFst koolitusalaseks meetmeks antavat toetust ja nõuti hagejalt ESFst ettemakse ja Portugalilt riigiabina saadud 3 989 907 euro suuruse summa tagastamist;

jätta kohtukulud komisjoni kanda.

Õiguslikud alused ja peamised argumendid

Hageja esitas 29. juunil 1986 Departamento para os Assuntos do Fundo Social Europeu'le (DAFSE) taotluse ajavahemikul 2. jaanuarist kuni 31. detsembrini 1987 läbiviidava ja komisjoni poolt heakskiidetud tööalase koolitusega seotud meetme ESFi-poolseks rahastamiseks. Hageja esitas DAFSEle taotluse lõppmakse tegemiseks, näidates hageja poolt soovitava lõppmakse. Pärast taotleja nõuetele vastavuse ja põhjenduste ning meetmega seotud dokumentide kontrollimist rahuldas DAFSE 13. märtsil 1989 lõppmakse taotluse. Ka komisjon kiitis lõppmakse taotluse heaks. 8. augustil 2004 tegi komisjon vaidlustatud otsuse.

Hageja väidab, et vaidlustatud otsus rikub nõukogu 17. oktoobri 1983. aasta määrust (EMÜ) nr 2950/83 nõukogu otsuse 83/516 Euroopa Sotsiaalfondi ülesannete kohta rakendamiseks, kuna järgides rangelt ESFi toetustaotluse heakskiitva otsuse vastuvõtmise ajal kehtivaid seadusi, määruseid, direktiive, kriteeriume, ettekirjutusi ja tingimusi, omandas hageja isiklikud ja subjektiivsed õigused. Seetõttu rikutakse vaidlusaluse otsusega hageja omandatud õigusi.

Kõnealuse otsusega rikutakse ka õiguspärase ootuse ja õiguskindluse põhimõtet, kuna heakskiitvale otsusele tuginedes oli hagejal õigus ja õiguspärane ootus saada toetust juhul, kui ta viib meetme ellu kokkulepitud tingimustel. Hageja hinnangul oleks komisjon saanud kõnealuse otsuse võtta vastu juba alates 1989. aasta algusest, mistõttu on komisjon rikkunud õiguspärase ootuse ja õiguskindluse põhimõtet.

Lõpetuseks rikub otsus tõsiselt proportsionaalsuse põhimõtet, kuna hageja on teinud kulutusi eeldades, et komisjon täidab oma kohustusi ja otsust toetuse andmise kohta.

____________