Language of document : ECLI:EU:T:2012:218

Byla T‑158/10

The Dow Chemical Company

prieš

Europos Sąjungos Tarybą

„Dempingas – Jungtinių Amerikos Valstijų kilmės etanolaminų importas – Galutinis antidempingo muitas – Antidempingo priemonių galiojimo pabaiga – Peržiūrėjimas – Dempingo tęsimo ar pasikartojimo tikimybė – Reglamento (EB) Nr. 1225/2009 11 straipsnio 2 dalis“

Sprendimo santrauka

1.      Bendra prekybos politika – Apsauga nuo dempingo taikymo – Baigiančių galioti priemonių peržiūros procedūra – Antidempingo priemonės palikimas galioti – Sąlygos

(Tarybos reglamento Nr. 1225/2009 11 straipsnio 2 dalies pirma pastraipa)

2.      Bendra prekybos politika – Apsauga nuo dempingo taikymo – Baigiančių galioti priemonių peržiūros procedūra – Antidempingo priemonės palikimas galioti – Sąlygos

(Tarybos reglamento Nr. 1225/2009 1 straipsnis ir 11 straipsnio 2 dalis)

3.      Bendra prekybos politika – Apsauga nuo dempingo taikymo – Baigiančių galioti priemonių peržiūros procedūra – Galimybė pakeisti atitinkamas priemones – Nebuvimas

(Tarybos reglamento Nr. 1225/2009 11 straipsnio 2 dalis)

4.      Bendra prekybos politika – Apsauga nuo dempingo taikymo – Baigiančių galioti priemonių peržiūros procedūra – Antidempingo priemonės palikimas galioti – Dempingo tęsimas – Sąvoka

(Tarybos reglamento Nr. 1225/2009 11 straipsnio 2 dalis)

1.      Iš Pagrindų reglamento Nr. 1225/2009 11 straipsnio 2 dalies pirmos pastraipos visų pirma matyti, kad priemonės galiojimo pabaiga praėjus penkeriems metams yra taisyklė, o jos palikimas galioti – išimtis. Be to, priemonės palikimas galioti priklauso nuo jos galiojimo pabaigos pasekmių vertinimo, taigi nuo atitinkamos rinkos situacijos raidos ateityje galimybėmis pagrįstų prognozių. Galiausiai iš šios nuostatos išplaukia, kad paprasčiausios dempingo ir žalos tęsimo ar pasikartojimo galimybės nepakanka pateisinti tam tikros priemonės palikimą galioti, nes tokiam pateisinimui keliama sąlyga dėl dempingo ir žalos tęsimo ar pasikartojimo tikimybės pozityvaus konstatavimo, remiantis kompetentingų institucijų atliktu tyrimu.

(žr. 22 punktą)

2.      Sąvoka „dempingas“, kaip ji vartojama Pagrindų reglamento Nr. 1225/2009 11 straipsnio 2 dalyje, nėra apibrėžta. Vis dėlto atsižvelgiant į šio reglamento struktūrą ir, kadangi nenustatyta kitaip, darytina išvada, kad Pagrindų reglamento 11 straipsnio 2 dalyje vartojama „dempingo“ sąvoka turi tokią pačią reikšmę kaip ir „dempingo“ sąvoka šio reglamento 1 straipsnyje, kuris skirtas „principams“.

Pagal Pagrindų reglamento Nr. 1225/2009 1 straipsnį, ypač pagal jo 1 ir 2 dalis, dempingas susijęs su Europos Sąjungoje į laisvą apyvartą išleistu produktu. Jeigu šis produktas yra dempingo objektas ir jeigu jis sukelia žalą, institucijos, esant kitoms sąlygoms, gali nustatyti antidempingo priemones.

(žr. 40 ir 41 punktus)

3.      Pagal Pagrindų reglamento Nr. 1225/2009 11 straipsnio 2 dalį institucijos gali arba palikti galioti priemones, arba leisti jų galiojimui pasibaigti. Jos negali pakeisti šių priemonių, be kita ko, norėdamos įvertinti aplinkybę, kad kai kurios įmonės netaiko dempingo.

(žr. 43 punktą)

4.      Pagrindų reglamento Nr. 1225/2009 11 straipsnio 2 dalyje vartojama dempingo tęsimo sąvoka reiškia dempingą, kuris taikomas atitinkamam tam tikros trečiosios valstybės kilmės produktui, o ne tik tam tikrų įmonių taikomą dempingą.

Šiuo klausimu reikia konstatuoti, kad padariusi išvadą dėl dempingo tęsimo per peržiūrai pasirinktą tiriamąjį laikotarpį ir dėl šios priežasties patvirtinusi dempingo tęsimo tikimybę, kai ieškovo importas sudarė absoliučią daugumą importo iš trečiosios valstybės per peržiūrai pasirinktą tiriamąjį laikotarpį ir šis importas vyko be dempingo, Taryba padarė akivaizdžią vertinimo klaidą. Kai turėtų būti konstatuota, kad svertinis vidutinis atitinkamo šios trečiosios valstybės kilmės produkto importo skirtumas yra neigiamas, Taryba negali daryti išvados, kad dempingas buvo tęsiamas per peržiūrai pasirinką tiriamąjį laikotarpį arba kad egzistuoja dempingo tęsimo tikimybė. Tokiomis aplinkybėmis Taryba turi įrodyti, kad egzistuoja dempingo pasikartojimo tikimybė.

(žr. 44, 45 ir 47 punktus)