Language of document :

2006 m. rugpjūčio 24 d. pareikštas ieškinys byloje Lohiniva prieš Komisiją

(Byla F-98/06)

Proceso kalba: suomių

Šalys

Ieškovas: Risto Lohiniva (Briuselis, Belgija), atstovaujamas advokato V. Teperi

Atsakovė: Europos Bendrijų Komisija

Ieškovo reikalavimai

Panaikinti 2006 m. gegužės 30 d. Paskyrimų tarnybos sprendimą atmesti ieškovo skundą.

Nustatyti, kad ieškovas nuo 2006 m. sausio 16 d. ir toliau turi teisę pervesti į Suomiją 35 % savo neto atlyginimo, pritaikęs šios šalies pervedimo koeficientą.

Priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Ieškovas pervesdavo į Suomiją, savo kilmės šalį, dalį atlyginimo taikydamas koeficientą, numatytą ankščiau galiojusių Pareigūnų tarnybos nuostatų VII priedo 17 straipsnyje. Pagal tarnautojų pasikeitimo programą tarp Komisijos ir valstybių narių, jis buvo perkeltas į Suomiją 2004-2005 metams. Per šį laikotarpį Komisija jam pervedė visą atlyginimo sumą į Suomiją, kuri buvo padidinta pritaikius pervedimo koeficientą. Sugrįžęs į Briuselį 2006 m. sausio mėn., ieškovas nebegalėjo pervesti į Suomiją atlyginimo dalį, kurią jis pervedinėjo iki savo perkėlimo. Šiuo atžvilgiu, administracija pabrėžia, kad minėta nuostata buvo pakeista įsigaliojus naujiems Pareigūnų tarnybos nuostatams, ir kad ieškovas neatitinka XIII priedo 17 straipsnio 2 dalies a punkto sąlygos, jog galėtų toliau naudotis šia teise.

Savo ieškinyje ieškovas teigia, kad jam buvo pervedamas atlyginimas ir tuomet, kai jis buvo perkeltas į Suomiją, todėl jam turi būti taikomas Pareigūnų tarnybos nuostatų XIII priedo 17 straipsnio 2 dalies a punktas.

____________