Language of document : ECLI:EU:T:2012:118

Byla T‑32/10

Ella Valley Vineyards (Adulam) Ltd

prieš

Vidaus rinkos derinimo tarnybą (prekių ženklams ir pramoniniam dizainui) (VRDT)

„Bendrijos prekių ženklas – Protesto procedūra – Vaizdinio Bendrijos prekių ženklo ELLA VALLEY VINEYARDS paraiška – Ankstesni nacionalinis ir Bendrijos prekių ženklai ELLE – Santykinis atmetimo pagrindas – Susiejimo galimybė – Ryšys tarp žymenų – Geras vardas – Žymenų panašumo nebuvimas – Reglamento (EB) Nr. 207/2009 8 straipsnio 5 dalis“

Sprendimo santrauka

Bendrijos prekių ženklas – Bendrijos prekių ženklo sąvoka ir įgijimas – Santykiniai atmetimo pagrindai – Ankstesnio tapataus arba panašaus gerą vardą turinčio prekių ženklo savininko protestas – Ankstesnio gerą vardą turinčio prekių ženklo apsauga, kurios taikymas išplėstas nepanašioms prekėms arba paslaugoms

(Tarybos reglamento Nr. 207/2009 8 straipsnio 5 dalis)

Vaizdinis žymuo ELLA VALLEY VINEYARDS, sudarytas iš juodos spalvos stačiakampio su baltos spalvos rėmais, kuris vaizduoja vyno butelio etiketę, kur žodžiai „ella“ ir „valley“ didžiosiomis baltos spalvos raidėmis įrašyti stačiakampio viduje, ir kurį prašoma įregistruoti kaip Bendrijos prekių ženklą Nicos sutarties 33 klasės prekėms „vynai“, ir vaizdiniai nacionalinis ir Bendrijos prekių ženklai ELLE, anksčiau įregistruoti minėtos sutarties 16 klasės prekėms „periodiniai leidiniai“ ir „knygos“, nėra pakankamai panašūs, kad plačioji Sąjungos visuomenė galėtų juos susieti. Taigi atsižvelgiant į tarp nagrinėjamų žymenų esančius skirtumus ir nepaisant ankstesnių prekių ženklų gero vardo, nėra rizikos, kad ši visuomenė galėtų tarp prekių ženklų, dėl kurių kilo ginčas, nustatyti ryšį.

Žodžių junginį „ella valley“ atitinkama visuomenė supras kaip visumą ir neišskirs jį sudarančių žodinių elementų, todėl manys, kad juo daroma nuoroda į vyno kilmę rodantį toponimą. Šis žodžių junginys yra dominuojantis prašomo įregistruoti prekių ženklo elementas. Iš to matyti, kad visapusis vertinimas, skirtas nustatyti, ar tarp prekių ženklų yra ryšys, kiek tai susiję su vizualiu, fonetiniu ar konceptualiu žymenų, dėl kurių kilo ginčas, panašumu, turi apimti ankstesnius prekių ženklus ir prašomą įregistruoti prekių ženklą, kurio dominuojantį elementą sudaro žodžių junginys „ella valley“, atsižvelgiant į tai, kad svarbūs ir kiti elementai.

Nagrinėjami žymenys vizualiai panašūs tik šiek tiek. Nors iš tiesų trys pirmosios prašomo įregistruoti prekių ženklo raidės sutampa su trimis pirmosiomis ankstesnių prekių ženklų raidėmis, to nepakanka tarp nagrinėjamų žymenų egzistuojančių skirtumų gausai atsverti. Ankstesnius prekių ženklus sudaro vienas iš keturių raidžių sudarytas žodis, o prašomo įregistruoti prekių ženklo dominuojantį elementą sudaro du dviejose eilutėse išdėstyti iš viso iš dešimties raidžių sudaryti žodžiai. Be to, pirmasis žodžių junginio „ella valley“ žodis nesutampa su ankstesniuose prekių ženkluose esančiu žodžiu „elle“ – skiriasi paskutinė raidė. Prašomo įregistruoti prekių ženklo žodinis elementas „vineyards“ ir vaizdiniai elementai vizualiai irgi padidina nagrinėjamų žymenų skirtumą, nors ir nesmarkiai.

Nagrinėjami prekių ženklai taip pat skiriasi fonetiškai ir tai nusveria panašumo elementus. Iš tiesų skirtingas ankstesnių prekių ženklų, kuriuos sudaro vienas keturių raidžių žodis, ir prašomo įregistruoti prekių ženklo, kurį sudaro dominuojantis iš viso dešimties raidžių dviejų žodžių žodinis elementas ir devynių raidžių žodis, ilgis lemia skirtingą skambesį ir ritmą, kurių negali atsverti ankstesnius prekių ženklus sudarančio žodinio elemento ir prašomo įregistruoti prekių ženklo dominuojantį elementą sudarančio pirmojo žodžio trijų pirmųjų raidžių tapatumas.

Konceptualiu požiūriu nagrinėjami žymenys taip pat neturi pakankamo panašumo laipsnio, kad atitinkama visuomenė tarp nagrinėjamų prekių ženklų galėtų nustatyti ryšį. Iš tiesų prašomą įregistruoti prekių ženklą atitinkama visuomenė gali suprasti kaip toponimą, susijusį su parduodamo šiuo prekių ženklu žymimo vyno kilme, o taip tikrai nėra ankstesnių prekių ženklų atveju.

(žr. 26, 42, 47, 49, 50, 52, 53, 55 ir 56 punktus)