Language of document : ECLI:EU:T:2014:87

Byla T‑331/12

Sartorius Lab Instruments GmbH & Co. KG

prieš

Vidaus rinkos derinimo tarnybą (prekių ženklams ir pramoniniam dizainui) (VRDT)

„Bendrijos prekių ženklas – Bendrijos prekių ženklo, kurį sudaro geltonas apskritimo lankas ekrano apačioje, paraiška – Absoliutus atmetimo pagrindas – Skiriamojo požymio nebuvimas – Reglamento (EB) Nr. 207/2009 7 straipsnio 1 dalies b punktas“

Santrauka – 2014 m. vasario 26 d. Bendrojo Teismo (šeštoji kolegija) sprendimas

1.      Bendrijos prekių ženklas – Bendrijos prekių ženklo sąvoka ir įgijimas – Absoliutūs atmetimo pagrindai – Skiriamojo požymio neturintys prekių ženklai – Skiriamojo požymio vertinimas – Kriterijai – Pozicinis prekių ženklas

(Tarybos reglamento Nr. 207/2009 7 straipsnio 1 dalies b punktas)

2.      Bendrijos prekių ženklas – Bendrijos prekių ženklo sąvoka ir įgijimas – Absoliutūs atmetimo pagrindai – Skiriamojo požymio neturintys prekių ženklai – Bendrijos prekių ženklo, kurį sudaro geltonas apskritimo lankas ekrano apačioje, paraiška 

(Tarybos reglamento Nr. 207/2009 7 straipsnio 1 dalies b punktas)

1.      „Pozicinio prekių ženklo“ kvalifikavimas kaip vaizdinio ar erdvinio prekių ženklo arba kaip atskiros prekių ženklų kategorijos neturi reikšmės vertinant jo skiriamąjį požymį.

Remiantis Reglamento Nr. 207/2009 dėl Bendrijos prekių ženklo 7 straipsnio 1 dalies b punktu, jokio skiriamojo požymio neturintys prekių ženklai neregistruojami. Dėl šios priežasties prekių ženklo skiriamasis požymis turi būti vertinamas atsižvelgiant, pirma, į prekes ar paslaugas, kurioms prašoma registracijos, ir, antra, į tai, kaip jį suvokia atitinkama visuomenė. Vis dėlto, kad tame straipsnyje numatytas absoliutus atmetimo pagrindas nebūtų taikomas, pakanka minimalaus skiriamojo požymio. Pažymėtina, kad atitinkamos visuomenės suvokimui įtakos gali turėti žymens, kurį prašoma įregistruoti, pobūdis. Jeigu vidutiniai vartotojai nėra įpratę apie prekių komercinę kilmę spręsti iš žymenų, sutampančių su šių prekių išvaizda, tokie žymenys yra skiriamieji tik jeigu jie labai nukrypsta nuo sektoriaus normų ar įpročių.

Šios teismų praktikos taikymą lemiantis veiksnys yra ne atitinkamo žymens kvalifikavimas kaip vaizdinio, erdvinio ir kitokio, o tai, kad jis sutampa su žymimos prekės išvaizda. Šis kriterijus taikytas ne tik erdviniams prekių ženklams, bet ir vaizdiniams prekių ženklams, sudarytiems iš žymimos prekės dvimačio vaizdo, taip pat žymeniui, kurį sudarė motyvas ant prekės paviršiaus. Be to, teismų praktikoje manoma, kad spalvos ir abstraktūs jų deriniai gali būti pripažinti kaip turintys jiems būdingą skiriamąjį požymį tik išskirtinėmis aplinkybėmis, nes jie sutampa su žymimų prekių išvaizda ir iš principo nenaudojami kaip komercinės kilmės nurodymo priemonė.

(žr. 15, 16, 18–21 punktus)

2.      Žymuo, kurį sudaro geltonas apskritimo lankas ekrano apačioje, kurį prašoma įregistruoti kaip Bendrijos prekių ženklą Nicos sutarties 7 ir 9–11 klasių prekėms, neturi skiriamojo požymio, kaip tai suprantama pagal Reglamento Nr. 207/2009 dėl Bendrijos prekių ženklo 7 straipsnio 1 dalies b punktą.

Prašomą įregistruoti žymenį sudaro paprastas motyvas. Nepaisant ryškios jo spalvos, jame nėra jokio išsiskiriančio elemento, kuris galėtų patraukti atitinkamos visuomenės dėmesį, net jeigu ją laikytume labai pastabia. Tokios spalvotos „vaizdinės nuorodos“ pateikimas aplink aparato ekraną nėra šiame sektoriuje neįprastas reiškinys Be to, ieškovė netvirtina, kad prašomas įregistruoti prekių ženklas apima konkretų geltonos spalvos atspalvį. Todėl manytina, kad prašomas įregistruoti prekių ženklas neturi jokio unikalaus, originalaus ar neįprasto požymio.

Prašomas įregistruoti žymuo neturi jokio būdingo elemento, jokio įsimintino ar dėmesį patraukiančio požymio, dėl kurio jis įgytų minimalų skiriamąjį požymį, o vartotojas galėtų jį suprasti kitaip nei įprastą 7 ir 9–11 klasių prekių ekrano papuošimą.

(žr. 39, 40, 42 punktus)