Language of document : ECLI:EU:T:2015:128

Združeni zadevi T‑492/13 in T‑493/13

(objava odlomkov)

Schmidt Spiele GmbH

proti

Uradu za usklajevanje na notranjem trgu

(znamke in modeli) (UUNT)

„Znamka Skupnosti – Prijavi figurativnih znamk Skupnosti, ki predstavljata igralno ploščo – Absolutni razlogi za zavrnitev – Neobstoj razlikovalnega učinka – Člen 7(1)(b) in (3) Uredbe (ES) št. 207/2009“

Povzetek – Sodba Splošnega sodišča (prvi senat) z dne 3. marca 2015

Postopek – Ustni del postopka – Vložitev predloga za obravnavo – Trenutek in rok

(Poslovnik Splošnega sodišča, člena 135(1) do (3) in 135(a))

V skladu s členom 135a Poslovnika Splošnega sodišča lahko Splošno sodišče po vložitvi vlog iz člena 135(1) in odvisno od primera tudi iz člena 135(2) in (3) na podlagi poročila sodnika poročevalca ter po opredelitvi strank odloči, da ne bo opravilo ustnega postopka, razen če ena od strank vloži predlog, v katerem navede razloge, zaradi katerih želi biti slišana. Ta predlog se vloži v roku enega meseca po tem, ko je bila stranka obveščena o koncu pisnega postopka.

Vendar je predlog, ki je predložen v tožbi, glede na določbe člena 135a Poslovnika prezgoden in ga zato ni mogoče upoštevati. Iz besedila in sistematike navedenega člena je namreč razvidno, da se lahko vložitev predlogov za obravnavo in presoja koristnosti take obravnave od Splošnega sodišča opravi šele po koncu pisnega postopka, ko stranke in Splošno sodišče razpolagajo z vsemi elementi spisa in trditvami vsake od strank, na podlagi katerih se je mogoče izreči o tej koristnosti. Poleg tega vložitve predloga za ustno obravnavo pred obvestilom o koncu pisnega postopka ni mogoče upravičiti z ekonomičnostjo postopka, saj lahko Splošno sodišče v skladu s členom 135a Poslovnika po koncu pisnega postopka odloči, da ne bo opravilo ustnega postopka, vsekakor šele po tem, ko strankam omogoči uveljavljanje te določbe.

(Glej točke od 8 do 10.)