Language of document : ECLI:EU:T:2008:187

ESIMESE ASTME KOHTU MÄÄRUS (apellatsioonikoda)

10. juuni 2008


Kohtuasi T‑127/07 P


Francesco Bligny

versus

Euroopa Ühenduste Komisjon

Apellatsioonkaebus – Avalik teenistus – Avalik konkurss – Konkursile lubamise tingimused – Kirjaliku katse parandamata jätmine – Konkursiteade – Puudulik taotlus – Kodakondsuse tõend – Ilmselgelt põhjendamatu apellatsioonkaebus

Ese:      Apellatsioonkaebus Euroopa Liidu Avaliku Teenistuse Kohtu (teine koda) 15. veebruari 2007. aasta määruse peale liidetud kohtuasjades F‑142/06 ja F‑142/06 AJ: Bligny vs. komisjon (kohtulahendite kogumikus veel avaldamata) nimetatud kohtumääruse tühistamise nõudes.

Otsus: Jätta apellatsioonkaebus rahuldamata. Mõista komisjoni kohtukulud välja Francesco Bligny’lt, kes ühtlasi kannab ise oma kohtukulud.


Kokkuvõte


1.      Ametnikud – Põhimõtted – Õiguspärase ootuse kaitse

2.      Ametnikud – Konkurss – Konkursile lubamise tingimused

(Personalieeskirjad, III lisa artiklid 2 ja 5)


1.      Hagi esitamise tähtaega käsitlevast kohtupraktikast tulenevat mõistet „vabandatav eksimus” kohaldatakse analoogiliselt nende kohustuslike tähtaegade puhul, mis on haldusakti või dokumendi administratsioonile endale esitamiseks ette nähtud. Õiguskindluse ja õiguspärase ootuse põhimõtete kohaselt saab eeltoodud mõiste all mõista üksnes erakorralisi asjaolusid, mille puhul eksimuse on põhjustanud eelkõige administratsioon, kes oma tegevusega üksi või määravas ulatuses on ajanud segadusse heauskse isiku, kes on piisavalt täitnud hoolsuskohustust, mida teadlikult isikult üldjuhul nõutakse.

(vt punktid 40 ja 41)

Viited: Esimese Astme Kohtu 29. mai 1991. aasta otsus kohtuasjas T‑12/90: Bayer vs. komisjon (EKL 1991, lk II‑219, punkt 29)

2.      Euroopa avalikku teenistusse kandideerimiseks esitatud avaldus, milles sõnaselgelt ja ühemõtteliselt märgitakse, et avaldus loetakse nõuetekohaseks juhul, kui sellele on lisatud kandidaadi kodakondsust tõendav dokument, ei aja eksitusse heauskset kandidaati, kes on piisavalt täitnud hoolsuskohustust, mida teadlikult isikult üldjuhul nõutakse, ning kes ei saa mõistlikult järeldada, et tema kandideerimisavalduse saab ilma tõendavat dokumenti lisamata vastuvõetavaks tunnistada, ning seda isegi siis, kui kandideerimisavalduses ei ole sellist kohustust sisaldava konkursiteate punktidele viidatud.

(vt punktid 44–46)