Language of document : ECLI:EU:T:2007:66

Lieta T‑336/04

TV Danmark A/S un Kanal 5 Denmark Ltd

pret

Eiropas Kopienu Komisiju

Konfidencialitāte

Rīkojuma kopsavilkums

1.      Process – Iestāšanās lietā – Procesuālo dokumentu paziņošana personām, kas iestājušās lietā – Atkāpes

(Pirmās instances tiesas reglamenta 116. panta 2. punkts; Pirmās instances tiesas sekretāra instrukcijas 5. panta 4. punkta pirmā daļa; Pirmās instances tiesas praktisko norādījumu lietas dalībniekiem VIII nodaļas 2. un 3. punkts)

2.      Process – Iestāšanās lietā – Procesuālo dokumentu paziņošana personām, kas iestājušās lietā – Atkāpes

(Pirmās instances tiesas reglamenta 116. panta 2. punkts Pirmās instances tiesas sekretāra instrukcijas 5. panta 4. punkta pirmā daļa; Pirmās instances tiesas praktisko norādījumu lietas dalībniekiem VIII nodaļas 2. un 3. punkts)

1.      Pirmās instances tiesas reglamenta 116. panta 2. punktā ir noteikts princips, ka visi procesuālie dokumenti, kas ir paziņoti lietas dalībniekiem, ir jāpaziņo personām, kas iestājušās lietā. Tikai atkāpes veidā otrais teikums atļauj ievērot konkrēto lietas materiālu konfidencialitāti un tādējādi uz šiem lietas materiāliem neattiecināt pienākumu tos paziņot personām, kas ir iestājušās lietā.

Izvērtējot nosacījumus, kurus izpildot noteiktiem lietas elementiem var piešķirt konfidenciālo statusu, visi lietas materiāli vai to daļas, kuras ir lūgts paturēt konfidenciālas, ir jāizvērtē saistībā ar prasītāja pamatotajām interesēm izvairīties no būtiska komerciālo interešu aizskāruma un tikpat pamatotām personu, kas iestājušās lietā, interesēm iegūt informāciju, kas nepieciešama, lai varētu pilnībā īstenot savas tiesības un izklāstīt savu viedokli Kopienu tiesā.

Turklāt Pirmās instances tiesas sekretāra 1994. gada 3. marta instrukcijas 5. panta 4. punkta pirmajā daļā ir paredzēts, ka lietas dalībnieka lūgumā pieņemt lēmumu par konfidencialitātes ievērošanu attiecībā uz konkrētiem elementiem vai lietas dokumentiem ir jāprecizē konfidenciālie elementi vai rindkopas un jāietver konfidencialitātes pamatojums katram attiecīgajam elementam vai rindkopai. Pirmās instances tiesas 2002. gada 14. marta praktisko norādījumu lietas dalībniekiem VIII nodaļas 2. un 3. punktā ir sīkāk paskaidrots, ka lūgumu ievērot konfidencialitāti, kas nav pietiekami precīzs, nevar ņemt vērā un ka lūgumā ievērot konfidencialitāti ir precīzi jānorāda attiecīgie elementi vai rindkopas un jāietver īss katra šī elementa vai rindkopas slepenības vai konfidencialitātes rakstura pamatojums.

No tā izriet, ka lūgums ievērot konfidencialitāti, kas nepietiekami precīzi norāda attiecīgos elementus, tiks noraidīts. No tā arī izriet, ka tiks ņemts vērā lūguma ievērot konfidencialitāti sniegtā pamatojuma saīsinātais raksturs gadījumos, ja pietiekami skaidri no šajā lūgumā minēto elementu analīzes neizriet, ka šiem elementiem ir konfidenciāls raksturs. Šis apsvērums vēl jo vairāk ir jāņem vērā, cenšoties ievērot pareizas tiesvedības principu gadījumā, ja lūgtā konfidencialitātes ievērošana attiecas uz lielu daudzumu datu.

Savukārt personām, kas iestājušās lietā un kas apstrīd konfidencialitāti, tas jādara par precīziem procesuālo dokumentu elementiem, kas ir palikuši slepeni, un ir jānorāda iemesli, kādēļ ir jāatsaka konfidencialitāte šiem elementiem. Pēc tam lūgums ievērot konfidencialitāti ir jāapmierina, ciktāl tas attiecas uz neapstrīdētajiem elementiem vai par elementiem, kas nav bijuši skaidri un precīzi apstrīdēti.

(sal. ar 39.–45. punktu)

2.      Personai, kas iestājusies lietā, ja tā ievēro Pirmās instances tiesas noteiktos termiņus, nevar liegt tiesības apstrīdēt lūgumu ievērot procesuālā dokumenta elementu konfidencialitāti tāpēc, ka tā nav apstrīdējusi noteiktajā termiņā šo pašu elementu konfidencialitāti, ja tie ir izvirzīti iepriekšējā procesa stadijā.

(sal. ar 50. punktu)