Language of document : ECLI:EU:T:2013:408

Byla T‑6/12

(ištraukų skelbimas)

Godrej Industries Ltd
ir

VVF Ltd

prieš

Europos Sąjungos Tarybą

„Dempingas – Tam tikrų rūšių Indijos, Indonezijos ir Malaizijos kilmės riebalų alkoholio ir jo mišinių importas – Koregavimas, kurio prašoma dėl valiutos konvertavimo – Įrodinėjimo pareiga – Žala – Galutinis antidempingo muitas“

Santrauka – 2013 m. rugsėjo 6 d. Bendrojo Teismo (ketvirtoji kolegija) sprendimas

1.      Bendra prekybos politika – Apsauga nuo dempingo taikymo – Žala – Priežastinio ryšio nustatymas – Institucijų pareigos – Atsižvelgimas į su dempingu nesusijusius veiksnius – Dėl šių veiksnių padarytos žalos nepriskyrimas

(Tarybos reglamento Nr. 1225/2009 3 straipsnio 6 ir 7 dalys)

2.      Bendra prekybos politika – Apsauga nuo dempingo taikymo – Žala – Sąjungos pramonės sąvoka – Sąjungos gamintojo vykdomas produktų importas iš šalių, dėl kurių atliekamas antidempingo tyrimas – Įtraukimas – Atsižvelgimas į minėtą importą kaip į vieną iš „kitų veiksnių“ pagal Reglamento Nr. 1225/2009 3 straipsnio 7 dalį – Leistinumas

(Tarybos reglamento Nr. 1225/2009 3 straipsnio 7 dalis ir 4 straipsnio 1 dalies a punktas)

1.      Iš Pagrindinio antidempingo reglamento Nr. 1225/2009 3 straipsnio 6 dalies matyti, kad Sąjungos institucijos turi įrodyti, jog importas dempingo kaina, atsižvelgiant į jo kiekį ir kainas, sukelia didelę žalą Sąjungos pramonei. Šiuo atveju kalbama apie vadinamąją priskyrimo analizę. Be to, iš šio reglamento 3 straipsnio 7 dalies matyti, kad šios institucijos privalo, pirma, nagrinėti visus kitus žinomus veiksnius, kurie tuo pat metu kaip ir importas dempingo kaina daro žalą Sąjungos pramonei, ir, antra, šių kitų veiksnių padarytos žalos nepriskirti prie atitinkamo importo padarytos žalos. Šiuo atveju kalbama apie vadinamąją nepriskyrimo analizę.

Taigi Reglamento Nr. 1225/2009 3 straipsnio 6 ir 7 dalimis siekiama, kad Sąjungos institucijos atsietų ir atskirtų importo dempingo kaina žalingą poveikį nuo kitų veiksnių žalingo poveikio. Jei institucijos atsisako atsieti ir atskirti skirtingų žalos veiksnių poveikį, jos negali tinkamai nuspręsti, kad importas dempingo kaina padarė žalos Sąjungos pramonei. Taip pat vertindamos žalą institucijos, be kita ko, privalo išnagrinėti, ar jų ketinama patvirtinti žala atsirado dėl pačių Sąjungos gamintojų elgesio.

(žr. 62–64 punktus)

2.      Sąjungos pramonės sąvoka pateikta Pagrindinio antidempingo reglamento Nr. 1225/2009 4 straipsnio 1 dalies a punkte. Prie Sąjungos pramonės priskyrus gamintoją, kuris yra, kaip manoma, produkto dempingo kaina importuotojas, savaime dar nereiškia, kad jo importuojamų prekių nebereikia laikyti „kitu veiksniu“, kaip tai suprantama pagal minėto reglamento 3 straipsnio 7 dalį. Tai, kad tariama žala padaryta sau, o taip gali atsitikti Sąjungos gamintojui nusipirkus produktų dempingo kaina iš šalių, dėl kurių atliekamas antidempingo tyrimas, yra vienas iš „kitų veiksnių“, kurį institucijos turi apsvarstyti vertindamos žalą. Tačiau nei iš Reglamento Nr. 1225/2009, nei iš teismo praktikos nematyti, kad į Sąjungos gamintojo vykdomą produktų dempingo kaina importą iš šalių, dėl kurių atliekamas antidempingo tyrimas, niekada negali būti atsižvelgiama vertinant žalą.

(žr. 65, 67 punktus)