Language of document :

2024 m. vasario 29 d. pareikštas ieškinys byloje Technius / Komisija

(Byla T-134/24)

Proceso kalba: anglų

Šalys

Ieškovė: Technius LTD (Limasolis, Kipras), atstovaujama advokatų T. Bosch ir T. Kraul

Atsakovė: Europos Komisija

Reikalavimai

Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

pripažinti ieškinį priimtinu,

panaikinti 2023 m. gruodžio 20 d. Komisijos sprendimą C(2023) 8844 final, kuriuo, remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) 2022/20651 33 straipsnio 4 dalimi, Stripchat suteiktas labai didelės interneto platformos statusas (toliau – ginčijamas sprendimas), ir

priteisti iš Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdama ieškinį ieškovė remiasi šešiais pagrindais.

Pirmasis pagrindas grindžiamas Reglamento 2022/2065 33 straipsnio 4 dalies ir gero administravimo principo pažeidimu:

ieškovė ginčijamą sprendimą grindė savo pačios atliktais aktyvių ieškovės paslaugos Stripchat (toliau – Stripchat) naudotojų skaičiaus vertinimais. Duomenys, kuriuos atsakovė gavo iš trečiosios šalies šaltinio, yra akivaizdžiai nenuoseklūs ir neteisingi. Pavyzdžiui, vienoje valstybėje apskaičiuotų Stripchat naudotojų skaičius yra didesnis už visą jos gyventojų skaičių;

taigi atsakovė pažeidė pareigą rūpestingai ir nešališkai išnagrinėti visas bylos aplinkybes. Atsakovė nepatikrino naudojamų duomenų tikslumo ir nuoseklumo, neatsižvelgė į akivaizdžias užuominas, kad naudojami duomenys nėra pakankamai patikimi, ir nepasinaudojo lengvai prieinamais alternatyviais šaltiniais, kad patikrintų naudojamų duomenų tikėtinumą;

todėl atsakovė padarė nepagrįstą prielaidą, kad Stripchat vidutiniškai per mėnesį turi daugiau kaip 45 mln. aktyvių paslaugos gavėjų Sąjungoje.

Antrasis pagrindas grindžiamas SESV 296 straipsnio 2 dalies ir pareigos motyvuoti pažeidimu, nes ginčijamame sprendime nenurodytos pagrindinės faktinės aplinkybės ir motyvai, kuriais jis grindžiamas. Ginčijamame sprendime tik atmetamas ieškovės atliktas aktyvių paslaugos gavėjų skaičiavimas ir nurodomas kitoks aktyvių paslaugos gavėjų skaičius, neatskleidžiant tokio skaičiaus šaltinio ar taikytos metodikos.

Trečiasis pagrindas grindžiamas Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos (toliau – Chartija) 41 straipsnio 2 dalies a punkto ir teisės būti išklausytam pažeidimu, nes ieškovei buvo suteiktas nepagrįstai trumpas terminas peržiūrėti bei patikrinti atsakovės preliminariose išvadose nurodytą aktyvių paslaugos gavėjų skaičių ir pateikti dėl jo atsakymą. Todėl ieškovė negalėjo pateikti alternatyvių duomenų, dėl ko teisė būti išklausytam de facto neteko prasmės.

Ketvirtasis pagrindas grindžiamas teisinio saugumo principo pažeidimu, nes Reglamento 2022/2065 33 straipsnio 1 ir 4 dalyse nepateikta pakankamai aiški, tiksli ir nuspėjama „vidutinio aktyvių paslaugos gavėjų Sąjungoje skaičiaus per mėnesį“ apibrėžtis, o atsakovė nepriėmė deleguotojo akto, kuriame būtų paaiškinta metodika, kurią turi taikyti paslaugų teikėjai.

Penktasis pagrindas grindžiamas SESV 2 straipsnio, Chartijos 20 straipsnio ir vienodo požiūrio principo pažeidimu, nes dėl teisinio netikrumo dėl to, kaip turi būti apskaičiuotas „vidutinis aktyvių paslaugos gavėjų Sąjungoje skaičius per mėnesį“, Reglamento 2022/2065 33 straipsnio 1 dalyje nustatyta ribinė vertė, kurią viršijus suteikiamas labai didelių interneto platformų statusas, taikoma savavališkai.

Šeštasis pagrindas grindžiamas Chartijos 16 straipsnio ir proporcingumo principo pažeidimu, nes labai didelėms interneto platformoms nustatytomis išsamaus patikrinimo pareigomis neproporcingai pažeidžiamos ieškovės pagrindinės teisės, kadangi Stripchat nesukelia sisteminės labai didelių interneto platformų rizikos ir žalos, kurias siekiama pašalinti Reglamentu 2022/2065.

____________

1 2022 m. spalio 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2022/2065 dėl bendrosios skaitmeninių paslaugų rinkos, kuriuo iš dalies keičiama Direktyva 2000/31/EB (Skaitmeninių paslaugų aktas) (OL L 277, 2022, p. 1).