Language of document :

Paziņojums OV

 

Prasība pret Itālijas Republiku, ko Eiropas Kopienu Komisija iesniedza 2005. gada 15. septembrī

(lieta C-337/05)

(tiesvedības valoda - itāļu)

Eiropas Kopienu Tiesā 2005. gada 15. septembrī izskatīšanai ir iesniegta prasība pret Itālijas Republiku, ko cēla Eiropas Kopienu Komisija, kuru pārstāv D. Rekkja [D. Recchia] un K. Lūiss [X. Lewis], pārstāvji.

Prasītājas prasījumi Tiesai ir šādi:

atzīt, ka, tā kā Itālijas valdība un jo īpaši Iekšlietu, Aizsardzības, Ekonomikas un finanšu, Lauksaimniecības un mežsaimniecības politikas, Infrastruktūras un transporta ministrijas, kā arī Ministru Padomes priekšsēdētāja Civilās aizsardzības departaments ir piemērojis procedūru, kas tiek izmantota jau ilgu laiku un darbojas vēl joprojām, saskaņā ar kuru uzņēmumam "Agusta" tieši tika piešķirti līgumi "Agusta" un "Agusta Bell" ražoto helikopteru iegādei, lai apmierinātu Ugunsdzēsības dienesta militārā korpusa, Karabinieru, Valsts Mežsaimniecības korpusa, Krasta apsardzes, Muitas kontroles korpusa, Valsts policijas un Civilās aizsardzības departamenta vajadzības, neizsludinot uzaicinājumu uz konkursu, jo īpaši neizpildot procedūras, kas paredzētas Direktīvā 93/36/EEK 1 un pirms tam Direktīvā 77/62/EEK 2, Direktīvā 80/767/EEK 3 un Direktīvā 88/295/EEK 4, Itālijas Republika nav izpildījusi pienākumus, ko tai uzliek minētās direktīvas;

piespriest Itālijas Republikai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Itālijas Republikas valdība un jo īpaši Iekšlietu, Aizsardzības, Ekonomikas un finanšu, Lauksaimniecības un mežsaimniecības politikas, Infrastruktūras un transporta ministri, kā arī Ministru Padomes priekšsēdētāja Civilās aizsardzības departaments ir piemērojis procedūru, kas tiek izmantota jau ilgu laiku un darbojas vēl joprojām, saskaņā ar kuru uzņēmumam "Agusta" tieši tika piešķirti līgumi "Agusta" un "Agusta Bell" ražoto helikopteru iegādei, lai apmierinātu Ugunsdzēsības dienesta militārā korpusa, Karabinieru, Valsts Mežsaimniecības korpusa, Krasta apsardzes, Muitas kontroles korpusa, Valsts policijas un Civilās aizsardzības departamenta vajadzības, neizsludinot uzaicinājumu uz konkursu, jo īpaši neizpildot procedūras, kas paredzētas Direktīvā 93/36/EEK un pirms tam Direktīvā 77/62/EEK, Direktīvā 80/767/EEK un Direktīvā 88/295/EEK, un tādējādi nav izpildījuši pienākumus, ko tiem uzliek iepriekš minētās direktīvas.

Pēc sūdzības saņemšanas Komisija ieguva informāciju, kas liecināja par to, ka Itālijas valdība minēto procedūru izmantoja ilgu laiku.

Komisija uzskata, ka minētā prakse nav saderīga ar iepriekš minētajām direktīvām par valsts piegādes līgumiem, jo nav izpildīts neviens no nosacījumiem, kas izvirzīti tam, lai apspriestās procedūras varētu izmantot, nepublicējot uzaicinājumu uz konkursu.

Komisija turklāt norāda, ka Itālija nav pierādījusi, ka attiecīgā prakse ir attaisnojama, pamatojoties uz Direktīvas 93/36/EEK 2. pantu, saskaņā ar kuru minētā direktīva neattiecas uz piegādes līgumiem, kas atzīti par slepeniem vai kuru izpildei ir nepieciešams veikt īpašus drošības pasākumus atbilstoši normatīviem un administratīviem aktiem, kas ir spēkā attiecīgajās dalībvalstīs, vai ja tas nepieciešams dalībvalsts drošības pamatinterešu aizsardzībai.

____________

1 - OV L 199, 09.08.1993., 1. lpp.

2 - OV L 13, 15.01.1977., 1. lpp.

3 - OV L 215, 18.08.1980., 1. lpp.

4 - OV L 127, 20.05.1988., 1. lpp.