Language of document :

Pranešimas OL

 

Isabel Clara Centeno Mediavilla ir kt. 2005 m. vasario 3 d. pareikštas ieškinys Europos Bendrijų Komisijai

(Byla T-58/05)

(Proceso kalba: prancūzų)

2005 m. vasario 3 d. Europos Bendrijų Pirmosios instancijos teisme buvo pareikštas Isabel Clara Centeno Mediavilla, gyvenančios Sevilijoje (Ispanija), ir šešiolikos kitų asmenų atstovaujamų advokatų Georges Vandersanden, Laure Levi ir Aurore Finchelstein, ieškinys Europos Bendrijų Komisijai.

Ieškovai Pirmosios instancijos teismo prašo:    

−    panaikinti sprendime dėl priėmimo į darbą ieškovų priskyrimą tam tikram lygiui tiek, kiek šis priskyrimas yra pagrįstas naujųjų nuostatų XIII priedo 12 straipsnio 3 dalimi;

−    įvertinti visą ieškovų tarnybą (įskaitant ir jų pataisyto lygio patirties įvertinimą, teisę būti perkeltam į aukštesnę pakopą ir teisę į pensiją) atsižvelgiant į lygį, kuriam jie turėjo būti priskirti remiantis pranešimu apie konkursą, po kurio jie buvo įrašyti į priėmimo į darbą rezervo sąrašą, arba į šiame pranešime apie konkursą nurodytą lygį, arba į jį atitinkantį lygį pagal naujuosius nuostatus (ir atitinkamą pakopą pagal taisykles, galiojusias iki 2004 m. gegužės 1 d.) po sprendimo dėl jų paskyrimo;

−    priteisti ieškovams delspinigius, skaičiuojamus pagal Europos centrinio banko nustatytus dydžius nuo viso skirtumo tarp užmokesčio atitinkančio paskyrimą, nurodytą sprendime dėl jų priėmimo į darbą, ir to, kuris jiems turėjo būti suteiktas, iki datos, kai bus priimtas sprendimas dėl teisėto jiems lygio suteikimo;

−    priteisti iš Europos Bendrijų Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Ieškovai dalyvavo pareigūnų priėmimo į darbą Komisijoje konkurse ir buvo įrašyti į priėmimo į darbą rezervo sąrašą iki 2004 m. gegužės 1 d., kai įsigaliojo 2004 m. kovo 22 d. Tarybos reglamentas Nr. 723/2004, iš dalies pakeičiantis Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatus ir kitų šių Bendrijų tarnautojų įdarbinimo sąlygas1. Iš tikrųjų ieškovai buvo paskirti po 2004 m. gegužės 1 d. lygiui ir pakopai pagal naujojo Reglamento pereinamojo laikotarpio nuostatas, būtent XIII priedo 12 straipsnio nuostatas. Ieškovai nurodo, kad, pirma, jiems buvo suteiktas žemesnis nei pranešime apie konkursą nurodytas lygis ir kad, antra, jiems suteikti naujieji lygiai neatitiko senųjų A arba B kategorijų, į kurias jie buvo priimti į darbą, lygių.

Grįsdami savo ieškinį, ieškovai pateikia, pirma, prieštaravimą dėl XIII priedo 12 straipsnio teisėtumo. Ieškovai mano, kad kadangi tą patį konkursą laimėjusieji asmenys buvo paskirti į skirtingus lygius, atsižvelgiant į tai, ar jie buvo priimti į darbą prieš 2004 m. gegužės 1 d. ar po to, naujųjų nuostatų XIII priedo 12 straipsnis pažeidžia vienodo požiūrio ir nediskriminavimo principą.

Be to, jie teigia, kad XIII priedo 12 straipsnis pažeidžia naujųjų nuostatų 31 straipsnį. Ieškovų nuomone, priimtam į darbą pareigūnui suteiktinas lygis pagal 31 straipsnį yra toks, kuris nurodytas pranešime apie konkursą, kurį jis laimėjo. Tačiau ieškovams priėmimo į darbą metu suteiktas lygis buvo skirtingas nuo to, kuris buvo nurodytas pranešime apie konkursą.

Ieškovai taip pat nurodo, kad XIII priedo 12 straipsnis pažeidžia naujųjų nuostatų 5 straipsnį, vienodo požiūrio ir nediskriminavimo principus bei pareigų ir lygio lygiavertiškumo principą. Jie teigia, kad jų pareigų priskyrimas nepriklausė nuo atliekamų pareigų pobūdžio ir lygio atsižvelgiant į kiekvienų pareigų tipą ir kad pažeidžiant naujųjų nuostatų 5 straipsnio 5 dalį ieškovams nebuvo taikomos tos pačios priėmimo į darbą ir karjeros sąlygos kaip ir to paties konkurso laimėtojams, paskirtiems prieš 2004 m. gegužės 1 d.

Jie taip pat nurodo, kad XIII priedo 12 straipsnis pažeidžia teisinio tikrumo ir negaliojimo atgal principus, ieškovo įgytas teises ir jų teisėtus lūkesčius. Ieškovų manymu, jų su paskyrimu į lygį susijusios teisės atsirado nuo tada, kai jie buvo įrašyti į priėmimo į darbą rezervo sąrašą ir dėl šios informacijos jie gali būti tikri, kad paskyrimo atveju, jie bus paskirti į pranešime apie konkursą nurodytą lygį.

Galiausiai ieškovai nurodo, kad kai Komisija pakeitė savo pradinį nuostatų pakeitimų pasiūlymą ir pateikė ginčytino teisėtumo tekstą nebuvo antrą kartą konsultuotasi su Personalo komitetu, todėl buvo pažeistas naujųjų nuostatų 10 straipsnis.

Grįsdami savo ieškinį, ieškovai taip pat nurodo gero administravimo, rūpinimosi pareigūnų interesais, skaidrumo, teisėtų lūkesčių, sąžiningumo, vienodo požiūrio, nediskriminavimo bei pareigų ir lygio lygiavertiškumo principų pažeidimą.

____________

1 - OL L 124, p.1.