Language of document :

Paziņojums OV

 

Prasība pret Eiropas Kopienu Komisiju, ko Isabel Clara Centeno Mediavilla u.c. iesniedza 2005. gada 3. februārī

(lieta T-58/05)

(tiesvedības valoda - franču)

Eiropas Kopienu Pirmās instances tiesā 2005. gada 3. februārī izskatīšanai ir iesniegta prasība pret Eiropas Kopienu Komisiju, ko cēla Isabel Clara Centeno Mediavilla, ar dzīvesvietu Seviljā (Spānija) un 16 citi prasītāji, kurus pārstāv advokāti Georges Vandersanden, Laure Levi un Aurore Finchelstein.

Prasītāju prasījumi Pirmās instances tiesai ir šādi:

atcelt klasifikāciju pakāpē, kas prasītajiem piešķirta lēmumos par viņu iecelšanu amatā tiktāl, ciktāl šī klasifikācija balstās uz jauno Civildienesta noteikumu XIII pielikuma 12. panta 3. punktu;

attiecīgi, atjaunot prasītāju karjeru (tostarp viņu pieredzes celšanu arī koriģētās pakāpes ietvaros, viņu tiesības uz paaugstinājumu un viņu tiesības uz pensiju), pamatojoties uz pakāpi, ko viņiem būtu jāpiešķir atbilstoši paziņojumam par konkursu, kura rezultātā viņus iekļāva rezerves kandidātu sarakstā - gan pakāpē, kas minēta šajā paziņojumā par konkursu, gan atbilstoši tās ekvivalentam saskaņā ar jauno Civildienesta noteikumu klasifikāciju (un atbilstošam līmenim saskaņā ar noteikumiem, kas piemērojami pirms 2004. gada 1. maija), no brīža, kad tika pieņemts lēmums par viņu iecelšanu;

piešķirt prasītājiem procentus par kavējumu, kas aprēķināti, pamatojoties uz Eiropas Centrālās bankas fiksēto likmi, attiecībā uz visām summām, kas veido starpību starp atalgojumu, kas atbilst viņu klasifikācijai, kas minēta lēmumā par iecelšanu un klasifikāciju, uz kuru viņiem būtu tiesības, par periodu līdz datumam, kurā pieņemts lēmums par viņu atbilstošo klasifikāciju pakāpē;

piespriest Komisijai atlīdzināt visus tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prasītāji piedalījās konkursā par iecelšanu ierēdņa amatā Komisijā un tika iekļauti rezerves kandidātu sarakstā pirms 2004. gada 1. maija - datuma, kurā stājās spēkā Padomes 2004. gada 22. marta Regula Nr. 723/2004, ar ko groza Eiropas Kopienu Civildienesta noteikumus un Kopienu pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību1. Faktiski prasītājus iecēla amatos pēc 2004. gada 1. maija un klasificēja pakāpē un līmenī saskaņā ar jauno Civildienesta noteikumu Pārejas noteikumiem, kas paredzēts XIII pielikuma 12. pantā. Prasītāji norāda, pirmkārt, ka tādējādi viņus kvalificēja zemākā pakāpē nekā tajā, kas minēta paziņojumā par konkursu un, otrkārt, ka tiem piešķirtās jaunās pakāpes vairs neatbilst iepriekšējām A vai B kategoriju pakāpēm, kurās tos iecēla amatā.

Prasītāji savu prasījumu pamatošanai izvirza, pirmkārt, iebildi par prettiesiskumu attiecībā uz XIII pielikuma 12. pantu. Prasītāji uzskata, ka jauno Civildienesta noteikumu XIII pielikuma 12. pants neievēro vienlīdzīgas attieksmes un nediskriminēšanas principu tādā ziņā, ka pret viena un tā paša konkursa veiksmīgiem kandidatiem tiek pieļauta atšķirīga attieksme attiecībā uz viņu klasifikāciju pakāpē, saskaņā ar ko viņus iecēla amatā pirms 2004. gada 1. maija.

Turklāt viņi apgalvo, ka XIII pielikuma 12. pants ir pretrunā ar jauno Civildienesta noteikumu 31. pantu. Prasītāji uzskata, ka pakāpe, kuru jāpiešķir amatā ieceltam ierēdnim, atbilstoši 31. pantam ir tā, kas ir norādīta paziņojumā par konkursu, kurā tas ir piedalījies. Tādējādi pakāpe, ko piešķīra prasītājiem laikā, kad tos iecēla amatā, atšķiras no pakāpes, kas minēta paziņojumā par konkursu.

Prasītāji atsaucas arī uz to, ka XIII pielikuma 12. pants pārkāpj jauno Civildienesta noteikumu 5. pantu, vienlīdzīgas attieksmes un nediskriminācijas principu un vienādu amatā iecelšanas nosacījumu un pakāpju principu. Viņi apgalvo, ka viņu amatus neklasificēja atbilstoši to pienākumu būtībai un svarīgumam, kas ir piekritīgi katram amatam, un ka, pārkāpjot jauno Civildienesta noteikumu 5. panta 5. punktu, prasītājiem netika piemēroti vienādi amatā iecelšanas un dienesta karjeras noteikumi salīdzinājumā ar tā paša konkursa veiksmīgajiem kandidātiem, kuri iecelti amatā pēc 2004. gada 1. maija.

Viņi atsaucas arī uz to, ka XIII pielikuma 12. pants ir pretrunā ar tiesiskās drošības un atpakaļejoša spēka neesamības principu, prasītāju iegūto tiesību un viņu tiesiskās paļāvības principu. Prasītāji uzskata, ka viņu tiesības attiecībā uz klasifikāciju pakāpē ir radušās brīdī, kad viņus iekļāva rezerves kandidātu sarakstā un ka, sākot no šīs informācijas saņemšanas brīža, viņi varēja būt pārliecināti par to, ka, ieceļot amatā, tie iegūs klasifikāciju tādā pakāpē, kāda ir norādīta paziņojumā par konkursu.

Visbeidzot, prasītāji atsaucas uz to, ka Personāla komiteja, pārkāpjot jauno Civildienesta noteikumu 10. pantu, atkārtoti neapspriedās, lai gan Komisija grozīja savu sākotnējo priekšlikumu par Civildienesta noteikumu grozīšanu un ieviesa noteikumus, kuru tiesiskums tiek apstrīdēts.

Savu prasījumu pamatošanai prasītāji atsaucas arī uz labas pārvaldības, rūpības, pārskatāmības, tiesiskās paļāvības, labticības, vienlīdzīgas attieksmes un nediskriminācijas principa un vienādu amatā iecelšanas nosacījumu un pakāpes principa pārkāpumu.

____________

1 - OV L 124, 1. lpp.