Language of document :

22. oktoobril 2010 esitatud hagi - TI Media Broadcasting ja TI Media versus komisjon

(kohtuasi T-501/10)

Kohtumenetluse keel: itaalia

Pooled

Hageja: Telecom Italia Media Broadcasting Srl (TI Media Broadcasting) (Rooma, Itaalia), Telecom Italia Media SpA (TI Media) (Rooma, Itaalia) (esindajad: advokaadid B. Caravita di Toritto, L. Sabelli, F. Pace, A. d'Urbano)

Kostja: Euroopa Komisjon

Hageja nõuded

tunnistada vaidlustatud otsus õigusvastaseks ja tühistada see osas, milles sellega on antud SKY-le luba osaleda digitaalse dividendi hankemenetluses;

teise võimalusena lisaks esimeses punktis esitatud nõudele kohustada komisjoni i) teatama, millises hankemenetluses SKY võib osaleda; ii) laiendada viieaastast keeldu kasutada sagedusi tasulise televisiooni eesmärgil ka sagedustele, mis on omandatud kas olemasolevate või uute operaatoritega sõlmitud lepingute alusel;

mõista kohtukulud välja kostjalt.

Väited ja peamised argumendid

Käesolevas kohtuasjas hagejateks olevad äriühingud paluvad tühistada komisjoni 20. juuli 2010. aasta otsuse K(2010) 4976 (edaspidi "otsus"), mis puudutab 2. aprilli 2003. aasta otsusele (asi COMP/M.2876) - millega komisjon tunnistas SKY Italia (edaspidi "SKY") asutamiseks teostatud koondumise ühisturu ja EMP lepinguga kokkusobivaks - lisatud kohustuste loetelu klausli 9.1 muudatust.

Sellega seoses tuleb täpsustada, et nimetatud klausliga oli ette nähtud SKY kohustus vabastada analoog- ja digitaalsagedused ja mitte võtta ette ühtegi tegevust maapealsel digitaalsel platvormil ei võrguoperaatori ega programmi pakkujana kuni 31. detsembrini 2011. Vaidlustatud otsusega rahuldas komisjon SKY taotluse, lubades SKY-l osaleda digitaalsete dividendide jaotamise hankemenetluses ja teha pakkumise hankemenetluses vaid ühe multipleksi jaoks, mis on mõeldud tasuta programmi edastamiseks viie aasta jooksul otsuse vastuvõtmisest.

Hagejad esitavad oma nõuete toetuseks järgmised väited: nõukogu 20. jaanuari 2004. aasta määruse (EÜ) nr 139/2004 kontrolli kehtestamise kohta ettevõtjate koondumiste üle (EÜ ühinemismäärus)1 artiklite 2 ja 6 ning artikli 8 lõike 2 rikkumine; komisjoni teatise nõukogu määruse (EÜ) nr 139/2004 ja komisjoni määruse (EÜ) nr 802/2004 seisukohalt vastuvõetavate parandusmeetmete kohta2 punkti 74 rikkumine; 2. aprilli 2003. aasta otsusele (asi COMP/M.2876) lisatud kohustuste loetelu klausli 14.1 ning ELTL artikli 102 rikkumine.

Nende väitel on vaidlustatud otsusega rikutud õigusnormi täpsemalt võimu kuritarvitamise ja põhjenduse puudumise tõttu, sest rahuldades taotluse, mille sisu kaldub kõrvale 2003. aasta otsuse (asi COMP/M.2876) lisa klausli 9.1 esemelisest kohaldamisalast, lubatakse sellega SKY-l osaleda digitaalsete dividendide jaotamise avalikul hankemenetlusel.

Hagejad kinnitavad samuti, et kostja rikkus olulisi menetlusnõudeid ja moonutas faktilisi asjaolusid ning väitis seega vääralt, et esinevad erilised asjaolud, mis õigustavad SKY-le algselt pandud kohustuste muutmist. Eelkõige, tuginedes ebatavalistele asjaoludele, mis iseloomustavad asjaomast konkurentsi konteksti, samastas komisjon TI Media turgu valitsevate ettevõtjatega RAI ja Mediaset, kuigi TI Media ei ole kunagi turgu valitsenud. Kinnitamaks seda obiter dictum'it seoses väidetava "strong position"-iga (tugev turuseisund), mis TI Medial väidetavalt turul on, tegutses komisjon otsuse 544/07/CONS ebaõige tõlgenduse põhjal, jättes täielikult arvesse võtmata market testi-i (turutest) tulemused.

Lõpuks väidavad hagejad, et otsus on õigusvastane uurimisvea ja põhjenduste puudumise tõttu osas, milles lepingu sõlmimise kriteeriumide kindlaksmääramisel on tuginetud otsuste 181/09/CONS ja 427/09/CONS sisust kõrvalekalduvale ja väärale tõlgendusele. Viimati mainitud otsustes on nimelt vastupidi komisjoni väidetele kindlaks määratud lepingu sõlmimise kriteeriumid seoses sageduste pakkumistega (A, B ja valiku alusel C), eristamata siseriiklikke operaatoreid vastavalt kategooriale ja eriti määratlemata TI Mediat kui vertikaalselt integreeritud ettevõtjat.

____________

1 - ELT L 24, lk 1.

2 - ELT C 267, lk 1.