Language of document :

2007. december 7-én benyújtott kereset - Berning & Söhne kontra Bizottság

(T-445/07. sz. ügy)

Az eljárás nyelve: német

Felek

Felperes: Berning & Söhne GmbH & Co. KG (Wuppertal, Németország) (képviselők: P. Niggemann és K. Gaßner, ügyvédek)

Alperes: az Európai Közösségek Bizottsága

Kereseti kérelmek

A felperes azt kéri, hogy az Elsőfokú Bíróság

semmisítse meg a 2007. szeptember 19-i C(2007) 4257. sz. bizottsági határozatot (COMP/E-1/39.168 - kemény anyagból készült rövidáruk: zárak ügy);

másodlagosan, a felperesre a megtámadott határozatban kiszabott bírság összegét szimbolikus bírságra vagy legalábbis megfelelő mértékűre csökkentse;

kötelezze az alperest az eljárás költségeinek viselésére.

Jogalapok és fontosabb érvek

A felperes a 2007. szeptember 19-i C(2007) 4257. sz. bizottsági határozatot (COMP/E-1/39.168 - kemény anyagból készült rövidáruk: zárak ügy) támadja. A megtámadott határozatban a felperes és más vállalkozások ellen az EK 81. cikk megsértése miatt bírságot szabtak ki. A felperes a Bizottság álláspontja szerint részt vett az áremelések koordinálásban, valamint az árakra vonatkozó bizalmas információk cseréjében csakúgy, mint az "egyéb zárak" és egyéb illesztőgépek piacán végzett áremelések végrehajtásában.

Keresete alátámasztására a felperes négy jogalapot terjeszt elő.

Először azt adja elő, hogy a megtámadott határozat sérti a felperes meghallgatáshoz való jogát, mivel nem volt lehetősége arra, hogy egy sor, az úgynevezett "bázeli kör" és "wuppertali kör" keretén belül megrendezett találkozó tekintetében állást foglaljon, amelyekre a Bizottság az áremelések koordinálására, az árakra vonatkozó bizalmas információk cseréjére és az áremelések végrehajtására vonatkozó feltételezéseit alapította.

Másodszor előadja, hogy a felrótt kartelljogsértések elévültek, mivel a felperes már 1997 tavaszán megszüntette részvételét a "bázeli körben" és "wuppertali körben".

A felperes előadja továbbá, hogy nem áll fenn az EK 81. cikk (1) bekezdésének megsértése, mivel a Bizottság nem mutatott be elegendő bizonyítékot a felperes valamely megállapodásban való részvétele tekintetében.

Végül a felperes előadja, hogy a bírság összegének kiszámítása ténylegesen hibás. E tekintetben különösen az alperes a feltételezett jogsértés időtartamára és a jogsértés súlyára vonatkozó hibás megállapításait és a bírság aránytalanul magas összegét kifogásolja.

____________