Language of document :

ELT teatis

 

Bernard Nonat 28. septembri 2004. aasta hagi Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu

(Kohtuasi T-391/04)

(Kohtumenetluse keel: prantsuse)

Bernard Nonat, elukoht Brüssel, esitas 28. septembril 2004 Euroopa Ühenduste Esimese Astme Kohtusse hagi Euroopa Ühenduste Komisjoni vastu. Hageja esindajad on advokaadid Sébastien Orlandi, Albert Coolen, Jean-Noël Louis ja Etienne Marchal, kohtudokumentide kättetoimetamise aadress Luxembourgis.

Hageja palub esimese astme kohtul:

tühistada komisjoni otsused, millega keelduti lisamast hageja nime ettenähtud korras nii teeneteloetellu kui ka 2003. aasta edutamise raames palgaastmele A4 edutatud ametnike nimekirja;

tuvastada, et Euroopa Ühenduste ametnike personalieeskirjade artikli 45 täitmise üldsätete artikkel 12 on ebaseaduslik selles osas, millega määratakse üleminekuperioodi eest eripunktide andmise raames üks punkt aastas staažile vastava palgaastme alusel nii, et kõige rohkem antakse 7 punkti ja täiendavate erieelispunktide andmise raames kõige rohkem 150% eelmise ametialase edutamise käigus võimaldatutest, ilma et arvestataks ametnike tegelikke teeneid võrdlusperioodi jooksul;

jätta kohtukulud kostja kanda.

Õiguslikud alused ja peamised argumendid

Käesolevas asjas vaidlustab hageja ametisse nimetatava asutuse otsuse, millega keelduti hageja edutamisest palgaastmele A4 2003. aasta edutamise raames.

Oma nõuete toetuseks väidab ta, et rikutud on personalieeskirjade artikleid 43 ja 45 ning diskrimineerimise keelu põhimõtet ja õigust edutamisele.

Selles osas täpsustab hageja, et komisjoni poolt rakendatav uus ametnike hindamis- ja edutamiskord ei võimalda anda hinnangut ametnike tegelikele teenetele. Käesoleval juhul vastavalt personalieeskirjade artikli 45 täitmise üldsätete artikli 12 lõike 3 punktile b olid hagejal erieelispunktide kohaselt samad teened kui sama palgaastme ametnikel, keda eelmise edutamise käigus edutamiseks ei esitatud.

Seega näib, et kahte teenete poolest erinevat ametnike rühma koheldakse ühtemoodi, mis on vastuolus diskrimineerimise keelu põhimõttega ja personalieeskirjade artikliga 45; ühelt poolt need ametnikud, kes ületavad 2002. aasta edutamise raames 150% edutamisvõimaluse piiri ja esitatakse edutamisteks selle aasta edutamise raames, ning teiselt poolt 2002. aasta edutamise raames edutamiskõlblikud ametnikud, keda edutamisteks ei esitata.

Staažile vastava palgaastme alusel eelispunktide andmine omab lisaks veel sellist toimet, et personalieeskirjade artikliga 45 vastuolus olevalt kinnitatakse ametnikud edutamiskõlbulikeks staaži alusel, ilma et arvestataks teeneid, mida nad on osutanud võrdlusperioodi jooksul.

____________