Language of document :

2012. április 26-án benyújtott kereset - HTTS kontra Tanács

(T-182/12. sz. ügy)

Az eljárás nyelve: német

Felek

Felperes: HTTS Hanseatic Trade Trust & Shipping GmbH (Hamburg, Németország) (képviselők: J. Kienzle és M. Schlingmann ügyvédek)

Alperes: az Európai Unió Tanácsa

Kérelmek

A felperes azt kéri, hogy a Törvényszék:

semmisítse meg az Iránnal szembeni korlátozó intézkedésekről és a 961/2010/EU rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló, 2012. március 23-i 267/2012/EU tanácsi rendeletet a felperesre vonatkozó részében;

a Tanácsot kötelezze az eljárási költségek, és különösen a felperesnél felmerült költségek viselésére.

Jogalapok és fontosabb érvek

Keresete alátámasztása érdekében a felperes három jogalapra hivatkozik.

Első jogalap: a felperes védelemhez való jogának megsértése

A Tanács megsértette a felperes hatékony bírói jogvédelemhez való jogát és különösen az indokolási kötelezettséget azáltal, hogy nem szolgált kellő indokolással a felperesnek azon személyek, szervek, valamint szervezetek listájára történő ismételt felvételét illetően, akikkel, illetve amelyekkel szemben a megtámadott rendelet 23. cikkének megfelelően korlátozó intézkedések alkalmazandók.

A Tanács megsértette a felperes meghallgatáshoz való jogát azzal, hogy nem biztosította neki azt a lehetőséget, hogy állást foglalhasson a szankciós listákra történő ismételt felvételét illetően és kezdeményezhesse a Tanács általi vizsgálatot.

Második jogalap: a felperes szankciós listákra történő ismételt felvétele jogalapjának hiánya

A Tanács által a felperes szankciós listákra történő ismételt felvétele érdekében megnevezett indokok nem alapozzák meg ismételt felvételét és azok tartalmi tévedést foglalnak magukban. A felperes különösen nem áll az IRISL ellenőrzése alatt.

A felperes szankciós listákra történő felvétele azon alapul, hogy a Tanács nyilvánvalóan tévesen ítélte meg a felperes helyzetét és tevékenységeit.

Harmadik jogalap: a tulajdon tiszteletben tartásához való alapvető felperesi jog megsértése

A felperes szankciós listákra történő ismételt felvétele a tulajdonhoz való alapvető joga indokolatlan sérelmét jelenti, mivel a felperes - a Tanács elégtelen indokolása miatt - nem értheti, miért vették fel a szankciókkal érintett személyek listájára.

A felperes szankciós listákra történő felvétele tulajdonjoga aránytalan sérelmét jelenti és nyilvánvalóan nem megfelelő a megtámadott rendelet által kitűzött célok eléréséhez. Mindenesetre a felvétel túllépi az e célok eléréséhez szükséges mértéket.

____________