Language of document :

2024 m. vasario 23 d. pareikštas ieškinys byloje Companhia Siderúrgica Nacional ir Lusosider-Aços Planos / Komisija

(Byla T-110/24)

Proceso kalba: anglų

Šalys

Ieškovės: Companhia Siderúrgica Nacional (San Paulas, Brazilija), Lusosider-Aços Planos SA (Seišalis, Portugalija), atstovaujamos lawyers L. Catrain González, F. Pili ir S. Seeuws

Atsakovė: Europos Komisija

Reikalavimai

Ieškovės Bendrojo Teismo prašo:

panaikinti 2023 m. gruodžio 12 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentą (ES) 2023/2758, kuriuo, pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1036 11 straipsnio 2 dalį atlikus priemonių galiojimo termino peržiūrą, tam tikriems importuojamiems Brazilijos Federacinės Respublikos, Irano Islamo Respublikos ir Rusijos Federacijos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomas galutinis antidempingo muitas1 , visiškai arba tiek, kiek jis susijęs su ieškovėmis;

priteisti iš Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdamos ieškinį ieškovės remiasi keturiais pagrindais.

1.    Pirmasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad Europos Komisija nepasinaudojo tinkamu teisiniu pagrindu, kad peržiūrėtų galutinį antidempingo muitą, taikomą tam tikrų karštai valcuotų plokščių geležies, nelegiruoto ar kito lydinio gaminių iš Brazilijos Federacinės Respublikos, Irano Islamo Respublikos ir Rusijos Federacijos importui į Europos Sąjungą. Europos Komisija peržengė Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/10361 (Pagrindinio reglamento) 11 straipsnio 2 dalies taikymo sritį, netaikydama Ukrainai galutinių antidempingo muitų ir neatsižvelgdama į esminius aplinkybių pasikeitimus nuo pirminių priemonių taikymo. Ieškovės teigia, kad Europos Komisija turėjo pati inicijuoti tarpinę peržiūrą pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 3 dalį kartu su 11 straipsnio 2 dalies galiojimo termino peržiūra. Atsižvelgdama į tai, Europos Komisija turėjo įvertinti aplinkybių pasikeitimą po pirminių priemonių įvedimo dėl esminio Europos Sąjungos sankcijų Rusijai poveikio ir apsaugos priemonių aptariamų gaminių importui. Europos Komisijos klaida yra šiurkštus Europos Sąjungos teisės pažeidimas tiek, kiek ji pažeidžia, pirma, pagrindinio reglamento nuostatas ir pagrindinius principus, aiškinamus atsižvelgiant į Europos Sąjungos taisykles ir tarptautinį teisinį esminio aplinkybių pasikeitimo principą; ir, antra, pagrindinę ieškovių teisę į gerą administravimą pagal Europos Sąjungos teisę.

2.    Antrasis ieškinio pagrindas susijęs su tuo, kad Europos Komisijos atliktas pirminių priemonių pratęsimo sąlygų vertinimas, ypač atsižvelgiant į žalos pasikartojimo tikimybę, yra pagrįstas akivaizdžiomis reikšmingų faktų, vertinimo klaidomis, dėl kurių buvo pažeistas ginčijamas reglamentas.

3.    Ieškinio trečiasis pagrindas grindžiamas tuo, kad Europos Komisijos atliktas asimetrinis Brazilijos uždarojo ir atvirojo pardavimo vertinimas, palyginti su pardavimu Sąjungoje ne uždaroje rinkoje, dirbtinai padidina Brazilijos produktų rinkos dalį Sąjungoje. Dėl to Europos Komisija padarė klaidingą išvadą, kad yra tikimybė, kad dėl importo iš Brazilijos pasikartos žala. Taip darydama Europos Komisija nepagrįstai diskriminuoja Brazilijos, palyginti su Sąjungos gamintojų gaminiais.

4.    Ieškinio ketvirtasis pagrindas grindžiamas tuo, kad ginčijamas reglamentas neatitinka motyvų reikalavimo, nustatyto SESV 296 straipsnyje.

____________

1 2023 m. gruodžio 12 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2023/2758, kuriuo, pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/1036 11 straipsnio 2 dalį atlikus priemonių galiojimo termino peržiūrą, tam tikriems importuojamiems Brazilijos Federacinės Respublikos, Irano Islamo Respublikos ir Rusijos Federacijos kilmės plokštiems karštojo valcavimo produktams iš geležies, nelegiruotojo plieno ar kito legiruotojo plieno nustatomas galutinis antidempingo muitas (OL L 2023/2758, 2023 12 13).

1 2016 m. birželio 8 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/1036 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos Sąjungos narėmis nesančių valstybių (OL L 176, 2016, p. 21).