Language of document :

A HL-ben megjelent közlemények

 

Jörn Sack által az Európai Közösségek Bizottsága ellen 2005. február 17-én benyújtott kereset

(T-66/05. sz. ügy)

(Az eljárás nyelve: német)

Jörn Sack, lakóhely: Tervuren (Belgium), képviseli: U. Lehmann-Brauns és D. Mahlo ügyvédek, 2005. február 17-én keresetet nyújtott be az Európai Közösségek Elsőfokú Bíróságához az Európai Közösségek Bizottsága ellen.

A felperes keresetében azt kéri, hogy az Elsőfokú Bíróság:

helyezze hatályon kívül az illetményét 2004. májusától 2005. februárjáig terjedő időszakra megállapító határozatot az egyenlő bánásmód elvének megsértése miatt, és az e hónapokra járó illetményét a fenti elvet figyelembe véve újra állapítsa meg;

helyezze hatályon kívül az Igazgatási Főigazgatóság főigazgatójának a felperes 2004. június 21-i panaszát elutasító 2004. november 26-i határozatát;

kötelezze az Európai Közösségek Bizottságát a költségek viselésére.

Jogalapok és fontosabb érvek:

A felperes a Bizottság Jogi Szolgálatának tisztviselője volt A*14 besorolási fokozatban. A Jogi Szolgálatnál betöltött különleges feladatköre alapján kérelmezte, hogy a középvezetői szinthez tartozónak tekintsék, és ennek alapján részesüljön a személyzeti szabályzat 44. cikkének (2) bekezdésében, 46. cikkében, valamint a XIII. melléklet 7. cikkének (4) bekezdésében meghatározott beosztási pótlékokban.

A felperes keresete indokolásaképpen elsődlegesen arra hivatkozik, hogy a panaszát elutasító határozat alaki hibában szenved, mivel először is kizárólag angol nyelven íródott, annak ellenére, hogy a felperes első panasza német nyelvű volt, másodsorban pedig megsértette az EK 253. cikkét, mivel nem foglalt állást a felperes által a panaszban előadott teljesen személyes természetű érvek tekintetében.

Ezenkívül a felperes az egyenlőség elvének a munkája értékelése és besorolása során történt megsértését is kifogásolja. Arra hivatkozik, hogy feladatai egyenértékűek az egység vezetője által végzett munkával. Az a tény, hogy utódja részesül a beosztási pótlékban, az egyenlőség elvének további megsértését jelenti.

____________