Language of document : ECLI:EU:T:2007:85

Zadeva T-107/04

Aluminium Silicon Mill Products GmbH

proti

Svetu Evropske unije

„Ničnostna tožba – Damping – Uvoz silicija s poreklom iz Rusije – Škoda – Vzročna zveza“

Povzetek sodbe

1.      Postopek – Navajanje novih razlogov v postopku

(Poslovnik Sodišča prve stopnje, člena 44(1)(c) in 48(2))

2.      Skupna trgovinska politika – Zaščita pred dampingom – Škoda

(uredbi Sveta št. 384/96, člen 3(5), in št. 2229/2003)

3.      Skupna trgovinska politika – Zaščita pred dampingom – Škoda

(uredbi Sveta št. 384/96, členi 3(3), 6 in 7, in št. 2229/2003)

1.      Iz člena 44(1)(c) v povezavi s členom 48(2) Poslovnika Sodišča prve stopnje izhaja, da mora tožba vsebovati predmet spora in povzetek uporabljenih tožbenih razlogov in da navajanje novih razlogov v postopku ni dovoljeno, razen če ti izhajajo iz pravnih in dejanskih okoliščin, ki so se pojavile med postopkom. Vendar pa je tožbeni razlog ali trditev, ki pomeni neposredno ali implicitno razširitev razloga, predhodno navedenega v tožbi, in je z njim v tesni zvezi, treba razglasiti za dopustnega.

(Glej točki 60 in 61.)

2.      Svet preseže široko diskrecijsko pravico, ki jo ima v okviru protidampinškega postopka, kadar odloča o obstoju znatne škode, ki jo je utrpela industrija, če napačno ugotovi dejansko stanje o razvoju tržnega deleža industrije Skupnosti v obdobju, ki je zanj tisto, v katerem je bila utrpljena škoda najbolj očitna, in se tako opre na očitno zmotno predpostavko za ugotovitev obstoja te škode, ki mora biti v skladu s členom 3(5) osnovne protidampinške uredbe št. 384/96 posledica tehtanja razvoja, tako pozitivnega kot negativnega, dejavnikov, za katere je menil, da so upoštevni.

(Glej točke 43, 44 in 66.)

3.      Svet, ne glede na široko diskrecijsko pravico, ki jo ima v okviru protidampinškega postopka, kadar odloča o obstoju vzročne zveze med uvozi, ki so predmet dampinga, in škodo, ki jo je domnevno utrpela industrija Skupnosti, krši osnovno protidampinško uredbo št. 384/96, zlasti njen člen 3(3), (6) in (7), če stori očitne napake pri presoji, s tem da ne upošteva neizogibnega vpliva, prvič, zmanjšanja povpraševanja na obseg prodaje industrije Skupnosti, drugič, povečanja njenega tržnega deleža in obsega prodaje na raven cen, ki jih je ta zaračunavala, in, tretjič, spremembe strukture njene prodaje na velikost padca povprečnih cen njene prodaje, napake, na podlagi katerih mora pripisati zadevnim uvozom neugodne učinke za industrijo Skupnosti, ki pa so neodvisnega izvora.

(Glej točki 71 in 116.)