2022 m. sausio 4 d. RQ pateiktas apeliacinis skundas dėl 2021 m. lapkričio 17 d. Bendrojo Teismo (trečioji kolegija) priimto sprendimo byloje T-147/17 Anastassopoulos ir kt. / Taryba ir Komisija

(Byla C-7/22 P)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Apeliantė: RQ, atstovaujama avocats M. Meng-Papantoni, H. Tagaras

Kitos proceso šalys: Europos Sąjungos Taryba, Europos Komisija

Apeliantės reikalavimai

patenkinti apeliacinį skundą ir panaikinti skundžiamą sprendimą;

priimti sprendimą byloje;

priteisti iš atsakovių bylinėjimosi išlaidas.

Apeliacinio skundo pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Pirma, apeliantė teigia, kad Bendrasis Teismas iškraipė jos ieškinį, kiek tai susiję su žalos padariusiu aktu.

Antra, apeliantė nurodo, kad Bendrasis Teismas padarė keletą teisės klaidų:

Dėl Sąjungos atsakomybės už neteisėtą elgesį pažymėtina, kad Bendrasis Teismas nesilaikė teisinės valstybės principų ir Pagrindinių teisių chartijos 47 straipsnio, kai nusprendė, kad Euro grupės veiksmai ir neveikimas jokiu būdu negalėjo sukelti Sąjungos deliktinės atsakomybės. Bendrasis Teismas taip pat nesilaikė vienodo požiūrio principo, kai nusprendė, kad vien to, jog fiziniai ir juridiniai asmenys įsigyja obligacijų, vėliau diskontuotų, pakanka, kad būtų galima laikyti, kad jų situacija yra identiška arba panaši, kaip tai suprantama pagal jurisprudenciją.

Bendrasis Teismas tariamai padarė teisės klaidą dėl atsakomybės be kaltės. Pirma, apeliantės teigimu, Bendrasis Teismas neteisingai atmetė atsakomybę be kaltės. Antra, Bendrasis Teismas padarė teisės klaidą vertindamas „nenormalų“ žalos pobūdį.

____________