2018 m. balandžio 6 d. pareikštas ieškinys byloje Qualcomm / Komisija

(Byla T-235/18)

Proceso kalba: anglų

Šalys

Ieškovė: Qualcomm, Inc. (San Diegas, Kalifornija, Jungtinės Valstijos), atstovaujama advokatų M. Pinto de Lemos Fermiano Rato, M. Davilla ir M. English

Atsakovė: Europos Komisija

Reikalavimai

Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

panaikinti ginčijamą sprendimą,

panaikinti baudą arba iš esmės sumažinti jos dydį,

imtis ieškinyje nurodytų organizavimo ir tyrimo priemonių ir

priteisti iš Europos Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdama ieškinį ieškovė remiasi septyniais pagrindais.

Pirmajame ieškinio pagrinde teigiama, kad priimant ginčijamą sprendimą padaryta akivaizdžių procedūros klaidų.

Antrajame ieškinio pagrinde teigiama, kad ginčijamame sprendime padaryta akivaizdžių vertinimo klaidų, nenurodyti motyvai ir iškreipti įrodymai atmetant Qualcomm argumentus dėl veiksmingumo.

Trečiajame ieškinio pagrinde teigiama, kad ginčijamame sprendime padaryta akivaizdžių teisės ir vertinimo klaidų, nes padaryta išvada, kad skundžiami susitarimai galėjo sukelti antikonkurencinį poveikį.

Ketvirtajame ieškinio pagrinde teigiama, kad ginčijamame sprendime padaryta akivaizdžių vertinimo klaidų apibrėžiant atitinkamą produkto rinką ir nustatant dominuojančią padėtį.

Penktajame ieškinio pagrinde teigiama, kad ginčijamame sprendime padaryta akivaizdžių teisės ir vertinimo klaidų, taip pat nenurodyti motyvai dėl tariamo pažeidimo trukmės.

Šeštajame ieškinio pagrinde teigiama, kad ginčijamame sprendime padaryta akivaizdžių vertinimo klaidų taikant Baudų apskaičiavimo gaires ir pažeistas proporcingumo principas.

Septintajame ieškinio pagrinde teigiama, kad ginčijamame sprendime padaryta akivaizdžių vertinimo klaidų nustatant Komisijos kompetenciją ir poveikį valstybių narių tarpusavio prekybai.

____________