2006 m. liepos 17 d. pareikštas ieškinys byloje Lofaro prieš Komisiją

(Byla F-75/06)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovas: Alessandro Lofaro (Briuselis, Belgija), atstovaujamas advokato J.-L. Laffineur

Atsakovė: Europos Bendrijų Komisija

Ieškovo reikalavimai

Panaikinti 2005 m. rugsėjo 28 d. sprendimą ieškovą atleisti pasibaigus jo bandomajam laikotarpiui bei šį sprendimą pagrindžiančią ataskaitą apie bandomąjį laikotarpį.

Jeigu reikia, panaikinti 2005 m. kovo 31 d. administracijos, įgaliotos sudaryti darbo sutartis, sprendimą atmesti ieškovo skundą.

Priteisti iš atsakovės kaip patirtos žalos atlyginimą ieškovui sumokėti įvertintus ex aequo et bono 85 473 eurų už turtinę žalą ir 50 000 eurų už neturtinę žalą, pasiliekant teisę šias sumas padidinti ar sumažinti teismo proceso metu.

Priteisti iš Europos Bendrijų Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Ieškovas, buvęs Komisijos laikinas tarnautojas, nuo 2004 m. rugsėjo 16 d. iki 2009 m. rugsėjo 15 d. buvo įdarbintas pagal darbo sutartį, kuri numatė 6 mėnesių bandomąjį laikotarpį pagal Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygų (KTĮS) 14 straipsnį. Po pirmos neigiamos vertinimo ataskaitos, bandomojo laikotarpio pratęsimo šešiems mėnesiams ir antros neigiamos vertinimo ataskaitos atsakovė šią sutartį nutraukė.

Savo ieškinyje ieškovas tvirtina, kad atsakovė padarė akivaizdžių vertinimo klaidų, nes, pirma, ji rėmėsi netiksliomis faktinėmis aplinkybėmis ar šias aplinkybes klaidingai aiškino, ir, antra, ji ieškovą kaltino dalykais, už kuriuos jis negali būti laikomas atsakingu.

Be to, ieškovo teigimu, atsakovė taip pat pažeidė bendruosius principus, užtikrinančius teisę į orumą ir gynybą bei pareiškė nereikalingą kritiką.

Galiausiai ieškovas nurodo, kad neužbaigdama vertinimo ataskaitos bent prieš mėnesį iki bandomojo laikotarpio pabaigos atsakovė pažeidė KTĮS 14 straipsnį.

____________