EU Legal Summer School 2026

Op dinsdag 30 juni 2026 verwelkomde het Hof van Justitie van de Europese Unie de deelnemers aan de tweede EU Legal Summer School. Het bezoek aan het Hof maakte deel uit van een week job-shadowing in Luxemburg.

Het programma wordt georganiseerd door de Legal Hub of Excellence – een werkgroep van ervaren deskundigen uit verschillende EU-instellingen in Luxemburg – met steun van de Fédération Internationale pour le Droit Européen (FIDE), de internationale federatie voor Europees recht. Het programma richt zich op master-, doctoraats- en postdoctorale studenten uit de hele Europese Unie die zich specialiseren in EU-recht en willen ervaren hoe dat recht in de praktijk werkt.

’s Ochtends werden de deelnemers verwelkomd door Celestina Iannone, directeur van de directie Onderzoek en Documentatie.

Vervolgens kregen zij een toelichting over zaak C‑12/25, Bisdom Gent, en woonden ze de zitting van de Grote kamer van het Hof van Justitie in deze zaak bij. De ochtend werd afgesloten met een presentatie over de werkzaamheden van de griffie.

’s Middags volgden de deelnemers een reeks presentaties en workshops, verzorgd en/of geleid door leden en medewerkers van het Hof en het Gerecht. Ter sprake kwamen onder meer:

  • de bibliotheek van het Hof,
  • de rol van de referendaris van een rechter,
  • de rol van de advocaat-generaal.

Met de EU Legal Summer School wil het Hof de volgende generatie wetenschappers en praktijkbeoefenaars op het gebied van EU-recht meer inzicht geven in het rechtsstelsel van de EU.

Meer informatie over de EU Legal Summer School is te vinden op de website van FIDE.