Jau vairākus gadus Eiropas Savienības tiesa īsteno vērienīgu vides politiku, lai nodrošinātu atbilstību visstingrākajām prasībām ilgtspējīgas attīstības un vides saglabāšanas jomā.

Kā katru gadu, iestāde atskaitās par tās rīcībā esošo aktuālo, proti, 2019. gada, datu, attīstību. Savukārt 2020. gads būs īpašs, ņemot vērā vispārējā tāldarba iespaidu uz iestādes ietekmi uz vidi. Tā tiks izklāstīta 2021. gada apskatā.

Gan īstenojot savus būvprojektus, gan ikdienā apsaimniekojot tās rīcībā esošos līdzekļus un iekārtas, iestāde nerimstoši rūpējas par vides saudzēšanu, un to apliecina arī tās atrašanās EMAS (Eco-Managment and Audit Scheme, Vides vadības un audita sistēma) reģistrā kopš 2016. gada.

Reģistrācija EMAS, kas ir paredzēta ES regulā un tiek piešķirta organizācijām, kuras atbilst stingriem nosacījumiem attiecībā uz savu vides politiku un centieniem vides saglabāšanas un ilgtspējīgas attīstības jomā, skaidri apliecina Tiesas apņēmību attiecībā uz ekoloģiju un lielo veikumu vides jomā.

Savā ikgadējā Vides deklarācijā Tiesa detalizēti apkopo vides aizsardzībā paveikto, kā arī iestādes šābrīža un nākotnes projektus ekoloģijas jomā.

Izmantojot tiešsaistes apmācību moduli, Tiesa vēršas pie visiem jaunajiem darbiniekiem, lai informētu par vides aspektiem viņu ikdienas darbā, sniedzot ieteikumus par pareiziem ieradumiem attiecībā uz informācijas tehnoloģiju un elektronisko biroja iekārtu izmantošanu, elektroenerģijas un ūdens patēriņu, atkritumu pārstrādi un pārvietošanos.

Runājot par konkrētām darbībām, Tiesa bija izvirzījusi mērķi gada laikā panākt, lai tiesas sēžu, apspriežu un sanāksmju zālēs vairs netiktu piegādātas vienreizlietojamās plastmasas pudeles; kopš 2020. gada tā ir pārtraukusi to pasūtīšanu.

Lietojumprogrammai e-Curia tiesvedības dokumentu apmaiņai starp lietas dalībnieku pārstāvjiem un Savienības tiesām ir pozitīva ietekme uz vidi. Piemēram, ja visas procesuālo dokumentu lappuses, kas 2020. gadā tika iesniegtas Tiesā un Vispārējā tiesā, izmantojot e-Curia (vairāk nekā 1 300 000 lappušu), kopā ar to kopiju komplektiem tiktu iesniegtas papīra formātā, rastos vairākas tonnas dokumentu lappušu, kuras turklāt fiziski būtu bijis jāatgādā līdz Luksemburgai.

  • Plastmasas pudeļu korķu vākšana
  • Vienreizlietojamās plastmasas daudzuma samazināšana
  • Velosipēdu stāvvietu skaita palielināšana
  • Dalība Eiropas mobilitātes nedēļā “pusdienlaika sanāksme” par “ilgtspējīgu mobilitāti” (izmantojot videokonferenci)
  • Organisko atkritumu vākšana biogāzes ražošanai
  • Biroja un ēdināšanas atkritumu samazināšana -8,6% kg/PLE 2019. gadā Pilna laika ekvivalents (PLE) ir vienība, kas ļauj izmērīt profesionālo darbību neatkarīgi no dažādo darba laika modeļu dēļ vērojamajām atšķirībām katra darbinieka nedēļā nostrādāto darba stundu skaitā.
  • Ūdens patēriņa samazinājums: -5,5% m3/PLE 2019. gadā
  • Papīra patēriņa samazinājums: -17.6% kg/PLE 2019. gadā
  • Elektroenerģijas patēriņa samazinājums: -10.6% kWh/PLE 2019. gadā
  • 2 958 m2 of saules bateriju saražoja gandrīz 356 761 kWh 2019. gadā (atbilst 65 ģimeņu gada elektroenerģijas patēriņam)
  • Oglekja dioksīda izmešu samazinājums

Pilna laika ekvivalents (PLE) ir vienība, kas ļauj izmērīt profesionālo darbību neatkarīgi no dažādo darba laika modeļu dēļ vērojamajām atšķirībām katra darbinieka nedēļā nostrādāto darba stundu skaitā. Ūdens, atkritumu, papīra un elektroenerģijas vides rādītāji atbilst 2019. gadam. Atšķirības norādītas, salīdzinot ar 2015. gadu, kas ir atsauces gads.