Pärast 2020. aastal institutsioonis toimunud muudatusi tõotab 2021. aasta tulla aasta, mil jätkatakse käimasolevaid projekte, lõimides kodus töötamise kogemusest tulenevad uuendused, kui järk-järgult naastakse rohkem kohapealse töökorralduse juurde.

 

Dokumendi- ja otsusevoogude elektroonilistele alustele viimise, lihtsustamise ja ratsionaliseerimise kontekstis ootab kohtuasjade ühtse haldussüsteemi loomise projekti, mille hankemenetlus lõppes 2020. aastal, suur edasiminek seoses selle süsteemi kasutuselevõtuga, mis võimaldab oluliselt tõhusust suurendada nii kohtute kui ka kohtuasjade menetlemisega tegelevate teenistuste jaoks.

Üldise kaugtöö kogemusest saadud positiivsete aspektide üle, mida täheldati eelkõige töötajate ja osakonnajuhatajate seas läbi viidud küsitluste raames, korraldatakse kõikehõlmav arutelu ülesannete osaliselt kodust täitmise konkreetse korra kohta. Nende muudatuste puhul võetakse arvesse kaalutlusi, mis puudutavad töö- ja eraelu tasakaalu, töötajate autonoomsuse suurendamist, et parandada nii töötajate heaolu kui ka töökvaliteeti, ning võimalusi, mis tagaksid sellega seoses töötajate ühtekuuluvuse ja nende suhte arengu institutsiooniga.

 

Virtuaalse kohalviibimise tehnoloogiad, mida 2020. aastal intensiivselt kasutati, on aluseks külastajate vastuvõtuvõimaluste mitmekesistamise projektile. Projekti eesmärk on pakkuda väliskülastajatele, kellel ei ole võimalik kohut avastada põhjusel, et nad ei saa Luxembourgi kohale tulla (eelkõige seetõttu, et nad elavad liiga kaugel, mistõttu on see ajalises ja rahalises, aga ka keskkonnamõju mõttes kulukas), külastada virtuaalselt institutsiooni ruume, et osaleda külastusel kaugühenduse teel. Pakutav programm hõlmab videolõike, hoonete ekskursiooni ning interaktiivseid kohtumisi institutsiooni töötajatega. Selle kaugühenduse teel korraldatavate külastuste programmi läbi soovib institutsioon demokraatiaeesmärki arvestades pakkuda võimalikult paljudele inimestele võimalust tutvuda rolliga, mis on kohtul Euroopa institutsioonilises süsteemis, ja tema panusega liidu õiguskorda. Kõigepealt käivitatakse 2021. aastal katseetapp, mille käigus osaleb piiratud arv noorterühmi (15–18aastased), enne kui pakkumist laiendatakse ja kohandatakse muule publikule.