Az intézmény által 2020‑ban megélt változásokat követően a 2021‑es év olyan év lesz, amelyet az otthoni munkavégzés tapasztalataiból eredő újításokat integráló, már folyamatban lévő projektek folytatása fog jellemezni, a több személyes jelenlétet igénylő munkamódozatokhoz való fokozatos visszatérés keretében.

 

A dematerializációval, a dokumentumok áramlása és a döntéshozatal egyszerűsítésével és racionalizálásával összefüggésben az integrált ügykezelő rendszer projektje, amelynek közbeszerzési eljárása 2020‑ban zárult le, fontos változásokat fog eredményezni a hatékonyság terén mind a bíróságok, mind az ügykezeléssel foglalkozó szolgálatok számára jelentős előnyt képező fejlődés szempontjából.

Az otthoni munkavégzés tapasztalataiból levont pozitív elemek, amelyeket többek között a személyi állomány és az egységvezetők körében végzett felmérések alkalmával állapítottunk meg, a részben otthonról végezhető feladatok végzésére vonatkozó gyakorlati intézkedésekkel kapcsolatos átfogó mérlegelés tárgyát fogják képezni. E folyamat során törekedni fogunk a szakmai élet és a magánélet egyensúlyára, a munkatársaknak mind az egyéni jóllét, mind az elvégzendő feladatok minősége érdekében való önálló munkavégzésének elősegítésére, valamint ebben a kontextusban a személyi állomány egységét és annak az intézménnyel való kapcsolatának javítását biztosító eszközökre vonatkozó megfontolások integrálására.

 

A virtuális jelenlétet biztosító technológiák, amelyeket 2020‑ban intenzíven alkalmaztunk, alapként fognak szolgálni a látogatók fogadása terén a kínálat bővítésének projektjét illetően. E projekt célja, hogy azon külsős látogatóknak, akik számára az a körülmény, hogy nem tudnak Luxemburgba utazni, akadályát képezi a Bíróság felfedezésének (különösen a földrajzi távolság miatt, illetve annak időbeli és költségbeli – ideértve az ökológiai szempontokat is – vonzatai miatt), felkínálja azt a lehetőséget, hogy virtuálisan ellátogathassanak az intézmény épületeibe, hogy ott egy virtuális sétát tegyenek. A programajánlatban szerepelni fognak videórészletek, az épületek idegenvezetéssel történő (virtuális) bejárása, valamint interaktív találkozók az intézmény személyi állományának tagjaival. A virtuális látogatás e programjával az intézmény még több ember számára szeretné felkínálni azokat az eszközöket, amelyek tudatosítják szerepét az európai igazságszolgáltatási rendszerben és hozzájárulását az uniós jogrendhez a demokratikus célkitűzéseket illetően. 2021‑ben első lépésben elindítunk egy tesztprojektet a fiatal (15–18 éves) közönség csoportjaival, korlátozott számban, majd kiterjesztjük és adaptáljuk a programajánlatot a közönség más kategóriáira is.