2020 m. institucijoje įvyko pokyčių, o 2021 m. bus tęsiami vykstantys projektai, kai dėl nuotolinio darbo patirties atsiradusios inovacijos integruojamos laipsniškai grįžtant prie nenuotolinio darbo.

 

Kiek tai susiję su dokumentų perdavimo srautų ir sprendimų priėmimo skaitmenizacija, paprastinimu ir racionalizavimu, integruotos teismo bylų valdymo sistemos projektas, dėl kurio viešųjų pirkimų procedūra baigta 2020 m., bus plėtojamas, siekiant gerokai padidinti tiek teismų, tiek su bylų nagrinėjimu susijusių tarnybų darbo efektyvumą.

Bendro nuotolinio darbo teigiami aspektai, konstatuoti atlikus darbuotojų ir skyrių vadovų apklausas, bus išsamiai apsvarstyti, siekiant pakeisti vidaus tvarkos taisykles ir konkrečią dalies funkcijų atlikimo nuotoliniu būdu tvarką. Šie pokyčiai apims aspektus, susijusius su profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, darbuotojams suteiks daugiau savarankiškumo, siekiant tiek darbuotojų gerovės, tiek atliekamų užduočių kokybės, taip pat jais siekiama užtikrinti darbuotojų sanglaudą ir jų ryšių su institucija raidą.

 

Virtualiojo dalyvavimo technologijos, intensyviai naudotos 2020 m., bus lankytojų priėmimo paslaugų įvairinimo projekto pagrindas. Šio projekto tikslas – suteikti išorės lankytojams, kuriems tai, kad reikia atvykti į Liuksemburgą, tampa kliūtimi susipažinti su Teisingumo Teismu (visų pirma dėl geografinio atstumo ir su tuo susijusių laiko ir piniginių sąnaudų, taip pat ekologinių aspektų), galimybę virtualiai apsilankyti institucijos patalpose ir dalyvauti nuotolinėje ekskursijoje. Siūloma programa apims kelis vaizdo įrašus, kuriuose kalbės institucijoje dirbantys asmenys; taip bus suteikta galimybė susipažinti su byla ir jos vertinimu atsižvelgiant į teisminio ginčų nagrinėjimo metodus, bus galima dalyvauti ekskursijoje su gidu po pastatus ir interaktyviuose susitikimuose su institucijos darbuotojais, teisininkais ir (arba) teisėjais bei generaliniais advokatais. Įgyvendindama šią nuotolinių ekskursijų programą institucija siekia suteikti galimybę kuo daugiau žmonių susipažinti su jos vaidmeniu Europos institucijų sistemoje ir sužinoti, kaip ji prisideda prie Sąjungos teisės sistemos, siekiant demokratijos tikslo. Pirmiausia 2021 m. bus pradėtas bandomasis etapas, kuriame dalyvaus ribotas skaičius jaunimo (15–18 metų) grupių, o vėliau šios paslaugos bus pritaikytos ir išplėstos kitoms visuomenės grupėms.