Keskkonda väärtustav institutsioon

 
Start Scroll

Kohus järgib juba mitu aastat ambitsioonikat keskkonnapoliitikat, mille eesmärk on täita kõige rangemaid kestliku arengu ja keskkonnakaitse norme.

Nagu igal aastal, annab institutsioon aru kõige värskemate tema valduses olevate ehk 2021. aasta näitajate arengust.

Institutsiooni hoonekompleksi haldamisel ning tema kasutusse antud vahendite ja seadmete igapäevasel haldamisel arvestatakse samuti järjepideva sooviga kaitsta keskkonda, millest annab tunnistust registreering keskkonnajuhtimis- ja auditeerimissüsteemis (EMAS – Eco-Management and Audit Scheme) alates aastast 2016. EMAS sertifitseerimine, mis on loodud Euroopa määrusega, toimub organisatsioonide puhul, kes täidavad rangeid tingimusi, mis on seotud nende keskkonnapoliitika ja pingutustega keskkonnakaitse ja kestliku arengu nimel. See kujutab endast suurt tunnustust kohtu keskkonnaalastele saavutustele ja tema keskkonnaalasele pühendumusele.

Iga-aastases keskkonnaaruandes annab kohus üksikasjaliku ülevaate oma keskkonnategevuse tulemuslikkusest ja kirjeldab käimasolevaid või tulevasi keskkonnahoiu projekte. Kohtul on näiteks e-õppe moodul, mis võimaldab kõigil uutel töötajatel tutvuda oma igapäevatöö keskkonnaalaste aspektidega ja saada soovitusi keskkonnasõbralike arvuti- ja kontoriharjumuste, energia- ja veekasutuse ning prügi sorteerimise kohta, samuti nende tööle ja koju liikumise kohta.

Konkreetsete meetmetena paigaldas kohus personali jaoks joogiveeautomaadid, et märkimisväärselt vähendada plastikpudelite kasutust. Töötajate pärast pandeemiat kabinettidesse naasmise puhuks jagas kohus neile ka korduvkasutatavad veepudelid, et ergutada veeautomaatide kasutamist. Joogivee tarneahel välistab nimelt plastikupudelite kasutamise.

Paberitarbimise vähendamiseks seadis kohus esimest korda aastateks 2022–2023 koguselised eesmärgid: 10% vähendamine võrreldes 2019. aastaga 2022. aastal ja täiendav 5% vähendamine 2023. aastal. Lisaks tegi EMASi komitee 2022. aasta septembris otsuse vähendada isiklike printerite arvu poole võrra. Selle projekti esimene etapp käivitati 2022. aasta detsembris.

Rakendusel e-Curia, mis on kohtudokumentide edastamise peamine viis poolte esindajate ja liidu kohtute vahel, on ka positiivne keskkonnamõju. Näiteks kui kõik menetlusdokumendid, mis 2022. aastal e-Curia kaudu Euroopa Kohtule ja Üldkohtule esitati (üle miljoni lehekülje), oleks esitatud paberkandjal koos ärakirjade komplektidega, oleks see tekitanud dokumente koguses, mis vastab mitmele tonnile paberile, mis oleks pealegi tulnud füüsiliselt Luksemburgi kohale toimetada.

  • Jäätmete ringlussevõtu jätkuv paranemine: prügi sorteerimine ja kasutatud kontoritarvete kokkukogumine (pilootprojekt)
  • Osalemine rattaringlussüsteemis Vel’OH ja rattaga liiklemise soodustamine
  • Kütte-, ventilatsiooni- ja kliimasüsteemide pidev täiustamine
  • Kontoriprügi ja toidujäätmete vähendamine - 59,8% kg/TTE
  • Veetarbimise vähendamine - 38,2% m3/TTE
  • Paberitarbimise vähendamine - 58,4% kg/TTE
  • Elektritarbimise vähendamine - 5,9% kWh/TTE
  • 3 466 m2 päikesepaneele, mis toodavad ligikaudu 380 041 kWh, mis vastab 69 perekonna aastasele vajadusele
  • Süsinikdioksiidi heite vähendamine - 34.3% kg CO2/kg/TTE

Täistööaja ekvivalent (TTE) on ühik, mis võimaldab mõõta tööalast tegevust olenemata sellest, et iga töötaja poolt nädalas töötatud tundide arv võib erinevate töökorralduse vormide tõttu olla erinev.

Vett, jäätmeid, paberit ja elektrit puudutavad keskkonnanäitajad vastavad 2021. aasta omadele. Erinevused on välja toodud võrdluse aluseks oleva 2015. aastaga.

Erinevate näitajate suur kõikumine on seletatav 2021. aasta erakordsusega, mis oli tingitud tervishoiukriisist.

go to top