Institucija, kuriai rūpi aplinka

 
Start Scroll

Teisingumo Teismas jau kelerius metus įgyvendina plataus užmojo aplinkosaugos politiką, kurios tikslas – atitikti aukščiausius tvarios plėtros ir aplinkos apsaugos standartus.

Kaip ir kasmet, institucija atsižvelgia į naujausių turimų rodiklių, t. y. į 2021 m. rodiklių, pokyčius.

Įgyvendindama statybų projektus ir užtikrindama kasdienį jai suteiktų priemonių valdymą, institucija nuolat rūpinasi aplinkos apsauga; tai liudija nuo 2016 m. turimas EMAS (Eco-Management and Audit Scheme) registracijos sertifikatas. Sąjungos reglamente numatytas EMAS registracijos sertifikatas suteikiamas organizacijoms, atitinkančioms griežtus reikalavimus dėl jų aplinkos politikos ir pastangų saugoti aplinką bei užtikrinti tvarų vystymąsi. Jis yra svarbus Teisingumo Teismo įsipareigojimų ekologijos srityje ir pasiekto aukšto aplinkosauginio veiksmingumo pripažinimas.

Metinėje aplinkosaugos ataskaitoje Teisingumo Teismas išsamiai aprašo savo veiksmingos aplinkosaugos rezultatus, pristato vykdomus ir būsimus ekologinius institucijos projektus. Pavyzdžiui, pasitelkdamas internetinio mokymo modulį Teisingumo Teismas kviečia visus naujus darbuotojus pasidomėti kasdienio darbo aplinkosauginiais aspektais ir kartu siūlo išsiugdyti teisingus kompiuterinės ir biuro įrangos naudojimo, elektros energijos ir vandens taupymo, atliekų tvarkymo ir kelionių įpročius.

Vienas iš naujausių konkrečių veiksmų – Teisingumo Teismas darbuotojams įrengė geriamojo vandens fontanėlius, kad būtų gerokai sumažintas plastikinių butelių vartojimas. Darbuotojams grįžus į biurus po pandemijos, Teisingumo Teismas taip pat išdalijo daugkartines gertuves, siekdamas paskatinti naudotis šiais fontanėliais. Taip iš geriamojo vandens tiekimo grandinės eliminuojamas plastikinių butelių naudojimas.

Kiek tai susiję su popieriaus vartojimu, Teisingumo Teismas pirmą kartą nustatė skaičiais išreikštus tikslus 2022–2023 metams: 2022 m. popieriaus kiekį sumažinti 10 %, palyginti su 2019 m., o 2023 m. – dar 5 %. Be to, 2022 m. rugsėjo mėn. EMAS komitetas nusprendė per pusę sumažinti asmeninių spausdintuvų skaičių. Pirmieji šios iniciatyvos etapai pradėti 2022 m. gruodžio mėn.

Taikomoji programa e-Curia, skirta šalims atstovaujančių asmenų ir Sąjungos teismų keitimuisi teisminiais dokumentais, taip pat turi teigiamą poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, jeigu visi Teisingumo Teismui ir Bendrajam Teismui per e-Curia 2022 m. pateiktų procesinių dokumentų puslapiai (daugiau kaip 1 mln. puslapių) būtų pateikti popierine forma kartu su jų kopijų rinkiniais, tai būtų sudarę daugybę tonų popieriaus, kurį, maža to, būtų reikėję fiziškai atgabenti į Liuksemburgą.

  • Perdirbama vis daugiau atliekų: yra rūšiuojama ir surenkami naudoti biuro reikmenys (bandomasis projektas)
  • Dalyvaujama dalijimosi dviračiais sistemoje Vel’OH ir skatinamos kelionės dviračiais
  • Nuolat tobulinama šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo infrastruktūra
  • Sumažėjo atliekų (biurai ir maitinimas) – 59,8 % kg/EE
  • Sumažėjo vandens suvartojimas – 38,2 % m3/EE
  • Sumažėjo popieriaus suvartojimas – 58,4 % kg/EE
  • Sumažėjo elektros energijos suvartojimas – 5,9 % kWh/EE
  • 3 466 m² fotovoltinių elementų pagamino 380 041 kWh: tai atitinka 69šeimų metinius poreikius
  • Sumažėjo išmetamo anglies dioksido kiekis – 34,3 % kg CO2/EE

Etato ekvivalentas (EE) – tai yra matavimo vienetas, kuriuo išreiškiamas darbo laikas, neatsižvelgiant į kiekvieno darbuotojo per savaitę išdirbtų darbo valandų skirtumus, atsirandančius dėl skirtingo darbo režimo.

Vandens, atliekų, popieriaus ir elektros energijos aplinkosauginiai rodikliai atitinka 2021 m. rodiklius. Pokyčiai nurodyti lyginant su referenciniais 2015 m.

Didelius įvairių rodiklių svyravimus galima paaiškinti tuo, kad 2021 m. buvo išskirtiniai dėl sveikatos krizės.

go to top