Žvilgsnis į ateitį

 
Start Scroll
„Suvienijusi įvairovę” – toks yra Europos Sąjungos, turinčios bendras vertybes ir įvairias tradicijas, šūkis. 2023 m. Teisingumo Teismas daug dėmesio skirs daugiakalbystei, kuri yra esminė Europos projekto vertybė ir Sąjungos teismų veiklos sudedamoji dalis.

 

Daugiakalbystė įkūnija pagrindinį Sąjungos piliečių lygybės principą ir yra vienas iš ramsčių kuriant Sąjungą. Prieiga prie Sąjungos teisės užtikrinama visomis oficialiosiomis kalbomis: bet kuris Sąjungos pilietis gali su ja susipažinti savo kalba, taip pat savo kalba remtis pagal Sutartis jam suteikiamomis teisėmis. Daugiakalbystė suteikia vienodas galimybes kreiptis į teismą ir susipažinti su jurisprudencija. Kad tai įgyvendintų, Teisingumo Teismas pasitelkia teisininkus lingvistus ir vertėjus žodžiu, kurie kasdien dirba 24 oficialiosiomis kalbomis (galimos 552 kalbų kombinacijos).

2023 m. bus užbaigta nemažai su tuo susijusių projektų, vienas iš jų bus Daugiakalbystės sodo atidarymas. Bendradarbiaudamas su Liuksemburgo valdžios institucijomis, Teisingumo Teismas kuria naują žalią ją erdvę, skirtą Są jungos kalbinei įvairovei pagerbti. Šis visuomenei atviras sodas bus šalia Teisingumo Teismo pastatų ir padės artimiau supažindinti piliečius su daugiakalbyste – vertybe, kuria Teisingumo Teismas vadovaujasi nuo pat įsteigimo.

Be to, atsiras daugiakalbystei skirta interneto svetainė, bus išleistas trijų tomų leidinys apie teisinę daugiakalbystę. Šiame leidinyje 24 oficialiosiomis kalbomis aprašoma daugiakalbė Sąjungos teismų veikla ir pateikiami valstybių narių žymių žmonių straipsniai apie teisinę ir administracinę daugiakalbystę. Tekstus bus galima rasti minėtoje interneto svetainėje visomis oficialiosiomis kalbomis.

 

Taip pat, siekiant priartėti prie plačiosios visuomenės ir teisės specialistų, netrukus greta jau egzistuojančių komunikacijos kanalų, pirmiausia interneto svetainės ir socialinių tinklų, atsiras naujas komunikacijos kanalas: internetinis televizijos kanalas Curia Web TV. Jis bus transliuojamas per CVRIA interneto svetainę ir užtikrins didesnį skaidrumą Sąjungos piliečių, įskaitant jaunimą, atžvilgiu – jiems bus skirtas audiovizualinis turinys ir jie bus informuojami apie Teisingumo Teismo institucinę ir teisminę veiklą.

Įgyvendindamas bendrą įtraukties planą Teisingumo Teismas 2023 m. ir toliau stengsis gerinti ir skatinti neįgaliųjų integraciją ir sudaryti galimybes jiems padedantiems asmenims lengviau gauti pagalbą.

Galiausiai bus dedama daug pastangų pasinaudoti vis tobulinamų technologijų teik iamomis galimybėmis, kad 2023 m. ir toliau vyktų skaitmeninė pertvarka ir inovacijos. Inovacijų laboratorijoje tyrimai ir eksperimentai bus atliekami glaudžiai bendradarbiaujant su tarnybomis, atsižvelgiant į konkrečius poreikius, tiesiogiai susijusius su priemonių, skirtų teisminei veiklai vykdyti, įgyvendinimu. Konkrečiai kalbant, toliau bus dirbama susitelkus į automatinę teksto analizę, nuorodų aptikimą, automatizuotą transkripciją, prieinamumą ir robotizuotą procesų automatizavimą.

go to top