Skats nākotnē

 
Start Scroll
“Vienoti daudzveidībā” ir Eiropas Savienības moto, kas izpaužas kopīgās vērtībās un daudzveidīgās tradīcijās. 2023. gadā Tiesa atzīmēs daudzvalodību, kas ir būtiska Eiropas projekta vērtība un Eiropas Savienības tiesu darbības pamatelements.

 

Daudzvalodība iemieso Eiropas pilsoņu vienlīdzības pamatprincipu un ir viens no Eiropas celšanas pīlāriem. Piekļuve Savienības tiesībām tiek garantēta visās oficiālajās valodās: ikviens Savienības pilsonis ar tām var iepazīties savā valodā un arī savā valodā atsaukties uz tiesībām, kas viņam piešķirtas ar Eiropas līgumiem. Daudz valodība nodrošina vienlīdzīgu attieksmi attiecībā uz piekļuvi tiesai un judikatūrai. Tiesa tās īstenošanai paļaujas uz saviem juristiem lingvistiem un tulkiem, kuri ikdienā strādā 24 oficiālajās valodās (552 iespējamās valodu kombinācijas).

Tādēļ 2023. gadā noslēgsies daudzi ar šo vērtību saistīti projekti, tostarp Daudzvalodības dārza atklāšana. Sadarbībā ar Luksemburgas valsts iestādēm Tiesa piedalās jaunas zaļās zonas iekopšanā, lai cildinātu Savienības valodu bagātību un daudzveidību. Šis dārzs, kas būs publiski pieejams un savienos Tiesas ēkas, palīdzēs iepazīstināt iedzīvotājus ar daudzvalodību – vērtību, kuru Tiesa kaislīgi aizstāv kopš tās dibināšanas.

Turklāt tiešsaistē būs pieejama daudzvalodībai veltīta tīmekļvietne, kā arī tiks publicēts izdevums trijos sējumos par juridisko daudzvalodību. Tajā būs aprakstīta Savienības tiesu darbība 24 oficiālajās valodās un apkopoti dalībvalstu vadošo speciālistu raksti juridiskās un administratīvās daudzvalodības jomā. Raksti būs pieejami iepriekš minētajā tīmekļvietnē visās oficiālajās valodās.

 

Turklāt, lai pietuvinātos plašākai publikai un tiesību speciālistiem, jau esošajiem saziņas kanāliem, proti, tīmekļvietnei un sociālajiem tīkliem, drīzumā tiks pievienots jauns saziņas kanāls: tiešsaistes televīzijas kanāls Curia Web TV. Tas tiks pārraidīts, izmantojot CVRIA tīmekļvietni, un sniegs lielāku pārredzamību Eiropas pilsoņu, tostarp jauniešu, interesēs, piedāvājot viņiem audiovizuālu saturu un informējot par Tiesas institucionālo un tiesvedības darbību.

Atbilstoši vispārējam iekļaušanas plānam Tiesa 2023. gadā turpinās darbu pie tā, lai vēl vairāk uzlabotu un veicinātu cilvēku ar invaliditāti integrāciju un atvieglotu atbalstu un palīgu nodrošināšanu.

Visbeidzot, tiks veltītas nozīmīgas pūles jaunāko tehnoloģiju potenciāla mobilizācijai, lai īstenotu digitālo pārveidi un inovācijas 2023. gadā. Inovāciju laboratorijā veiktie pētījumi un eksperimenti tiks īstenoti ciešā sadarbībā ar struktūrvienībām, ņemot vērā to konkrētās vajadzības, kas ir tieši saistītas ar tiesas misijas īstenošanai paredzētu rīku ieviešanu. Konkrētāk, tiks veikti darbi teksta automātiskās analīzes jomā, atsauču noteikšanas, automātiskās transkripcijas, pieejamības un procesu robotizētās automatizācijas jomās.

go to top