Videi draudzīga iestāde

 
Start Scroll

Jau vairākus gadus Tiesa īsteno vērienīgu vides politiku, lai nodrošinātu atbilstību visstingrākajām prasībām ilgtspējīgas attīstības un vides saglabāšanas jomā. Iestādes apņemšanos rūpēties par vides saudzēšanu apliecina tas, ka kopš 2016. gada tā ir iekļauta EMAS (Eco-Management and Audit Scheme, Vides vadības un audita sistēma) reģistrā. Šī Eiropas Savienības reglamentētā sertifikācija tiek piešķirta tām organizācijām, kuras atbilst stingriem nosacījumiem attiecībā uz vides politiku un centieniem vides saglabāšanas un ilgtspējīgu darba metožu jomā.

2023. gadā Tiesa turpināja centienus izbeigt plastmasas ūdens pudeļu izmantošanu tās telpās. Jaunajā ēdināšanas līgumā ir aizliegts pārdot plastmasas ūdens pudeles. Turklāt Tiesa turpināja izplatīt saviem darbiniekiem atkārtoti lietojamās pudeles, lai veicinātu 2022. gadā uzstādīto ūdens strūklaku izmantošanu.

Enerģijas patēriņš tagad atkal atbilst lejupējai trajektorijai, kas bija vērojama pirms pandēmijas. Šis rezultāts tika sasniegts, atsakoties no īpašajiem ventilācijas pasākumiem, kas tika ieviesti Covid krīzes dēļ, un uzstādot efektīvākus gaisa filtrus. Apvienojumā ar ārkārtas enerģijas taupīšanas pasākumiem saistībā ar karu Ukrainā Tiesa ir konstatējusi ievērojamu elektroenerģijas un apkures patēriņa samazinājumu.

Papīra lietošanas jomā Tiesa izvirzīja skaitliskus mērķus 2022.–2023. gadam. 2022. gadā biroja papīra lietošana (izņemot ārpakalpojumu publikācijas) samazinājās par 54,1 % salīdzinājumā ar pirmskrīzes līmeni 2019. gadā, un šī tendence saglabājās arī 2023. gadā, pateicoties paradumu maiņai un nepārtrauktai procesu un dokumentu digitalizācijai. Turklāt 2023. gada septembrī Tiesa nolēma ierobežot personīgo printeru skaitu līdz absolūtam minimumam, lai taupītu enerģiju, palīgmateriālus un papīru un tādējādi mazinātu tās radīto oglekļa dioksīda emisiju daudzumu.

  • Atkritumu pārstrādes uzlabošana un vienreizlietojamās plastmasas samazināšana
  • Dalība Vel'OH velosipēdu koplietošanas sistēmā un atbalsts ceļošanai ar velosipēdu
  • Apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas infrastruktūras uzlabošana
  • Atkritumu samazināšana (biroji un ēdināšana) - 50% kg/PLE
  • Ūdens patēriņa samazinājums - 10,1% m3/PLE
  • Papīra patēriņa samazinājums - 62,1% kg/PLE
  • Elektroenerģijas patēriņa samazinājums - 23,2% kWh/PLE
  • Apkures energopatēriņa samazināšana - 23,6% kWh/PLE
  • 3 466 m2 saules bateriju saražoja gandrīz
    422 003 kWh: un tas atbilst 76 ģimeņu elektroenerģijas patēriņam gad
  • Oglekļa dioksīda izmešu samazinājums - 31,7% kg CO2/PLE

Pilna laika ekvivalents (PLE) ir vienība, kas ļauj izmērīt profesionālo darbību neatkarīgi no tā, ka dažādo darba laika modeļu dēļ novērojamas atšķirības katra darbinieka nedēļā nostrādāto darba stundu skaitā.

Ūdens, atkritumu, papīra un elektroenerģijas vides rādītāji atbilst 2022. gadam. Izmaiņas norādītas, salīdzinot ar 2015. gadu, kas EMAS sistēmā ir atsauces gads.

go to top